آموزش اصولی مبنای تحقق اصلاح و تربیت زندانیان

آموزش اصولی مبنای تحقق اصلاح و تربیت زندانیان

نشست مشترک مدیران کل اداره زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی و سازمان جهاد کشاورزی این استان با حضور معاونین ، مسئولین و کارشناسان دو اداره کل در سالن جلسات اداره کل زندانها برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی در این نشست درخصوص نحوه ادامه همکاریها در قالب تفاهم نامه های موجود و همچنین چگونگی ارائه آموزشهای هدفمند به زندانیان با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان بحث و تبادل نظر شد.
مدیرکل زندانهای استان مرکزی در این نشست ضمن اشاره به خدمات ارزنده جهاد در کشور از بدو تاسیس ، در دوران دفاع مقدس تاکنون و تقدیر از همکاری خوب مجموعه جهاد کشاورزی استان با این اداره کل طی سالهای گذشته به تشریح وضعیت جامعه هدف زندانها از نظر نیازمندیهای آموزشی و حمایت های شغلی، جایگاه فکری و اجتماعی پرداخت.
فلاحتی مطلق با تاکید بر تأثیرات آموزش بر توانمند سازی و تغییر نگرش و تفکر زندانیان ،ضرورت توسعه آموزش های در حال اجرا بصورت اصولی ، هدفمند و کیفی را با توجه به ظرفیت و استعداد بالقوه و قابل توجه جامعه هدف زندانها در یادگیری انواع مهارتهای فکری و تخصصی مورد تأکید قرار داد .
وی همچنین مبنای تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان زندانهای کشور را توسعه آموزش و توجه هر چه بیشتر به بخشهای زود بازده و اشتغال محور با رویکرد تأمین سلامت اجتماعی و کمک به امینت جامعه عنوان نمود.
در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به حجم گسترده وظابف و تکالیف این سازمان گفت : خدمت به مخاطبان زندانها به عنوان افرادی خاص و نیازمند توجه به نوعی دین اجتماعی به عهده همه دستگاه های حمایتی، اجرایی و آموزشی بوده و این سازمان با تمام ظرفیت و امکانات خود در حد امکان در حوزه آموزش مهارت و اشتغال زایی زمینه تحقق این امر را فراهم خواهد نمود .
آنجفی با اشاره به همکاری این دو سازمان در طی سالهای گذشته افزود : با توجه به وجود زمینه موجود و تعاملات دو مجموعه میتوانند با ظرفیتهای موجود خود امکان مهارت آموزی فکری و تخصصی رابرای این افراد در جهت بازگشت به زندگی سلامت اجتماعی فراهم نمایند.
در ادامه این نشست توسط کارشناسان دو مجموعه حول مباحثی همچون ادامه همکاریها فی مابین ، تهیه اقلام مصرفی و تجهیزات کلاسهای آموزش و همچنین ایجاد استاندراد آموزشی در رشته هایی که امکان اخذ گواهی دیپلم کاردانش در مدرسه بزرگسالان زندان را دارند بحث وتبادل نظر به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*