اجرای بخشنامه مرخصی نوروز زندانیان در اردوگاه استان مرکزی : موافقت با مرخصی ۱۲۶۹ نفر

اجرای بخشنامه مرخصی نوروز زندانیان در اردوگاه استان مرکزی : موافقت با مرخصی ۱۲۶۹ نفر

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی رئیس اردوگاه کار درمانی زندانهای این استان در گفتگو با این واحد نحوه اجرای بخشنامه ابلاغی رئیس قوه قضائیه مبنی بر اعزام مددجویان واجد شرایط به مرخصی نوروز در این اردوگاه را تشریح نمود .


بر اساس این گزارش محمد حسن نصیری ضمن اشاره به تشکیل ۱۴ جلسه شورای طبقه بندی با حضور قاضی ناظر بر زندان و اعضای شورای طبقه بندی اردوگاه و زندان باز گفت : در این جلسات پرونده تعداد ۱۳۶۹ نفر از متقاضیان مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با شناسایی افراد واجد شرایط با درخواست مرخصی تعداد ۱۲۶۹ نفر به مرخصی نوروز موافقت شده که از این تعداد ۴۱۴ نفر تاکنون به مرخصی اعزام شده و مابقی به مرور تا پایان تعطیلات از این امتیاز و فرصت برای حل مشکلات خانوادگی و بودن در کنار خانواده خود در ایام نوروز بهره مند خواهند شد .
به گفته محمد حسن نصیری از این تعداد مرخصی موافقت شده ۱۰۴ نفر اعطای مرخصی پایان حبس و جریمه بوده که اعزام این تعداد زندانی به مرخصی نوروز همزمان با آزادی آنها از زندان خواهد بود.
رئیس اردوگاه کار درمانی زندانهای استان مرکزی همچنین در خصوص مددجویانی که واجد شرایط اعطای مرخصی نبوده اند نیز گفت: با هماهنگی و برنامه ریزی به عمل آمده به این افراد در روزهای آغازین سال ملاقات حضوری داده خواهد شد .
وی در پایان با اشاره به حجم و تراکم بالای بررسی پرونده مددجویان در این طرح طی پروسه زمانی مشخص از همکاری،تعامل و مساعدت بسیار نزدیک و صمیمانه دادستان مرکز استان، قاضی ناظر بر زندان،دادستانهای شهرستانهای تابعه و دیگر مسئولین قضایی استان که روند اعطای مرخصی به مددجویان را تسهیل نمودند قدر دانی نمود .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*