اجرای برنامه کشوری دو پنجره در کانون  اصلاح و تربیت اراک

اجرای برنامه کشوری دو پنجره در کانون  اصلاح و تربیت اراک

به گزارش روابط عمومی کانون اصلاح و تربیت  اراک برنامه نشست تخصصی کتابخوان با عنوان دو پنجره با حضور نویسنده رمان چشم عقاب ،مدیر و مسئولین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاون سلامت و مسئولین اداره کل زندانهای استان در این کانون برگزار  شد.

مسن آبادی رئیس کانون اصلاح و تربیت اراک  ضمن اعلام این خبر  گفت: این نشست  طبق دستورالعمل ارسالی سازمان زندانهای کشور  مبنی بر معرفی و نقد و بررسی کتاب رمان چشم عقاب نوشته محسن هجری به مدجویان  و نهایتاً با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء فرهنگ  و سطح تفکر  و بینش  آنها برگزار شد .
بر اساس این گزارش محسن هجری نویسنده رمان چشم عقاب با حضور در این نشست ضمن ابراز خوشحالی از توجه مسئولین زندانها و خصوصاً کانون های اصلاح و تربیت به بحث مهم و ارزشمند ترویج فرهنگ مطالعه و تقدیر از ظرفیت ها و زمینه های ایجاد شده برای زندانیان گفت: گرایش نسل نوجوان و جوان به مطالعه و دوستی با کتاب نقش مهمی در ساخت تفکر خلاق و پویای این افراد در ساخت افکار هدفمند و ارزش محور جامعه خواهد و همچنین سلامت فکر و روح این افراد خواهد  داشت.

نوسینده کتاب چشم عقاب در ادامه با اشاره به داستانی قرآنی از رسالت حضرت موسی (ع) و همچنین پیامبر اکرم (ص) نوجوانان حاضر در کانون اصلاح و تربیت را به تفکر در اخذ تصمیمی درست و پایدار در جهت بازگشت موفق به جامعه انسانی و زندگی سلامت توصیه نمود .
در این برنامه مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای استان نیز ضمن تقدیراز برگزاری این برنامه ارزشمند به بیان نکاتی در خصوص ضرورت توجه به مطالعه و نقش آن در کمک به باز اجتماعی نمودن مددجویان کانون اصلاح و تربیت پرداختند .

 در این نشست  کتاب رمان چشم عقاب که طی یک هفته توسط مددجویان مطالعه شده بود به نقد و بررسی گذاشته شد و نویسنده کتاب به سوالات مددجویان پاسخ داد .
در پایان این نشست از کلیه مددجویان  شرکت کننده در برنامه  و همچنین افراد شرکت کننده در  ارائه مطلب و معرفی کتاب با اهدای کتاب چشم عقاب با یادداشت نویسنده و  هدایایی  ارزشمند تقدیر به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*