اجرای طرح کنترل فشار خون کارکنان زندانهای استان مرکزی

اجرای طرح کنترل فشار خون کارکنان زندانهای استان مرکزی
همزمان با اجرای طرح ملی بسیج کنترل فشار خون در کشور، اجرای این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان و واحد بهداشت و درمان این اداره کل عملی گردید .


مسئول اداره بهداشت و درمان زندانهای استان مرکزی در حاشیه اجرای این طرح گفت: بیماری فشار خون، یک مرگ خاموش است و چون فاقد هر علامتی در ابتدا بوده فرد دچار سردرد و سرگیجه می شود ولی کم کم به این وضعیت عادت می کند و باعث می شود که پیگیری ننموده و پس از گذشت مدتی و زمانی که یک عارضه حاد جسمی برای او ایجاد شد متوجه فشارخون خود می شود .
دکتر دهقان در ادامه اضافه کرد: درهمین راستا طرح ملی کنترل فشارخون با همت وزارت بهداشت شروع شده و به عنوان عاملی بازدارنده افرادی که مستعد فشار خون هستند ، شناسایی وغربالگری می شوند تا تحت کنترل و نظارت تغذیه ای قرار گیرند و همچنین برای پیشگیری ازعوارض بعدی تحت نظر و تحت درمان قرار گیرند.
وی با اشاره به اینکه طی دو روز اول اجرای این طرح در ستاد اداره کل افزود تاکید کرد : در مرحله اول طرح با برگزاری کارگاه آموزشی نکات مورد نظر در این خصوص به کارکنان آموزش داده شد و در پایان فشار خون آنها کنترل گردید .
به گفته دکتر دهقان طرح ملی بسیج کنترل فشارخون از ۱۸ خرداد تا ۱۵ تیرماه امسال در مراکز درمانی، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و ایستگاه‌های سنجش در سراسر کشور انجام می‌شود و فشار خون افراد بالای ۱۸ سال مورد سنجش قرار می گیرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*