استفاده از ظرفیت های جهادی در راستای کمک به رفع مشکلات زندانیان و خانوده آنها

سرپرست زندانهای استان مرکزی در نشست با  رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس سپاه روح ا… استان  به بحث و تبادل نظر در خصوص نحوه استفاده از ظرفیتهای این بنیاد در حوزه های فرهنگی و تبلیغی، اشتغال و حرفه آموزی و … پرداخت  .

در این نشست که با حضور مسئولین فرهنگی ، امور بانوان و حوزه بسیج دو مجموعه در اداره کل زندانها برگزار  شد سرهنگ کریمی رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس سپاه روح ا… استان با اشاره به برنامه های پیش بینی شده این بنیاد در چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس گفت : یکی از اهداف و برنامه های این بنیاد تعامل گسترده با زندانها در راستای ارائه خدمات فرهنگی و شناسایی زندانیان آزاد شده با شخصیت و رفتار باز اجتماعی شده در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اثر پذیری این افردا از اندیشه ها و ارزشهای حوزه دفاع مقدس می باشد .

سرهنگ کریمی غلبه نگاه اعتقادی و جهادی بر نگرش وظیفه مداری سازمانی را دلیل موفقیت های حوزه های مختلف سپاه عنوان نمود و در خصوص همکاری با اداره کل زندانها در همه زمینه ا اعلام آمادگی نمود .

در ادامه سرپرست زندانهای استان مرکزی با اشاره به ظرفیت های ارزشمند حوزه های سپاه ، بسیج  گروه های جهادی  یکی از اولویت های مهم این اداره  کل را استفاده از این ظرفیت ها در راستای کمک به بازتوانی اجتماعی زندانیان و بازگشت سلامت به جامعه عنوان نمود .

 اسلام خواه در این خصوص افزود : نیت و نگرش خدا پسندانه و انسان محور در راستای کمک به جامعه زندانیان به عنوان قشری آسیب دیده و همچنین آسیب پذیر تر ضرورت استفاده از فرصت مغتنم خدمت به این قشر خاص از جامعه در جهت کمک به بازگشت سلامت آنها را ملموس تر می نماید.

 علی اسلام خواه با یاد آوری جایگاه های فعلی مسئولین  به عنوان ثمره خون شهدای میهن اسلامی گفت: در زمان فعلی ترویج فرهنگ ارزشمند و اثر گذار ایثار و شهادت از ضرورتهای بخش های فرهنگی جامعه بوده و با توجه به اینکه جامعه زندانیان به عنوان بخش مهم و نیازمند حمایت از جامعه انسانی محسوب می شوند اداره کل زندانها آماده همکاری با کلیه دستگاه ها و نهادهای جهادی و انقلابی در جهت کمک به این افراد می باشد .

 در پایان مقرر شد نشست کارشناسی دو مجموعه برگزار و تفاهم نامه مشترک در راستای همکاری در کلهی بخش ها تنظیم و اجرایی گردد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*