بازدید دبیر کنوانسیون حقوق کودک از کانون اصلاح و تربیت اراک

بازدید دبیر کنوانسیون حقوق کودک از کانون اصلاح و تربیت اراک
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید از کانون اصلاح و تربیت شهرستان اراک گفت : تلاش مجموعه زندانهای استان در ارائه خدمات به زندانیان کانون و رسیدگی به وضع آنها ستودنی است .


به گزارش روابط عمومی زندان های استان مرکزی دکتر محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با همراهی فلاحتی مطلق مدیر کل زندانها ، فرجی مدیر کل امور بانوان استانداری ، آقایی دبیر حقوق کودک دادگستری کل و دیگر مسئولین زندان های استان مرکزی از کانون اصلاح و تربیت اراک بازدید نمود .
دکتر عباسی در ابتدای این بازدید با تعدادی از زندانیان به صورت چهره به چهره گفت وگو و به بررسی مشکلات آنها در حوزه های مختلف پرداخت و درخصوص نحوه ارائه خدمات به آنها سوالاتی مطرح نمود .
وی در نشستی مشترک با مدیر کل و مسئولین حاضر در بازدید با ابراز رضایت از فعالیت های انجام شده در حوزه های مختلف زندانبانی از جمله بهداشت و درمان ، برنامه های اشتغال و حرفه آموزی و اصلاحی و تربیتی و … اظهار داشت : کانون اصلاح و تربیت اراک با وضعیت بسیار مطلوب موجود و مدیریت عالی و منحصر به فرد دارای زیر ساختهای بسیار مناسب در کلیه زمینه ها بوده و از نظر رعایت استانداردهای لازم در حوزه های بهداشت عمومی، تغذیه ، فضای خوابگاهی و اسکان استاندارد زندانیان و.. منطبق با استانداردهای بین المللی است .
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری همچنین ضرورت توجه بیشتر قضات و مجموعه های قضایی بر استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس به عنوان یکی از دغدغه های رئیس قوه قضائیه در کاهش جمعیت کیفری زندانها ، حضور وکلای تسخیری در کانونها جهت پیگیری مشکلات قضایی زندانیان و مدیریت روانی اصلاح نوع رفتار با بازداشت شدگان نوجوان و جوان از سوی مراجع انتظامی را مورد تاکید قرار داد .
در این بازدید مدیرکل زندان های استان مرکزی گزارشی از فعالیت های انجام شده در راستای حمایت های اجتماعی و آموزش زندانیان وخانواده آنان را تشریح کرد.
علی عباس فلاحتی مطلق در این گزارش به ایجاد فضایی مطلوب برای مهارت آموزی تمامی زندانیان اشاره کرد و افزود: با تجهیز و بهینه سازی امکانات موجود و همچنین ساخت آشپزخانه صنعتی ، انبار مواد غذایی ، سردخانه ، سالن غذا خوری ، کتابخانه و دیگر اماکن آموزشی سعی شده در خصوص استاندارد سازی ارئه خدمات و اقدام در جهت تغیر نگرش فکری مددجویان با برنامه ریزی اصولی و دقیق تلاش گردد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*