بازدید رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان ساوه از زندان این شهرستان

بازدید رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان ساوه از زندان این شهرستان

به گزارش روابط عمومی  زندان شهرستان ساوه  به منظور ایجاد تفاهم  ، تعامل و  همکاری هر چه  بیشتر  فی مابین  اداره زندان و  آموزش فنی و حرفه ای این شهرستان  و در اجرای تفاه نامه های همکاری فی مابین بازدید  و جلسه  مشترک  روسای  این دو  اداره در زندان  ساوه  برگزار شد .

در این بازدید رئیس اداره  فنی و حرفه ای شهرستان ساوه از  کلاسهای آموزشی و مجتمع های حرفه آموزی و کارگاه های اشتغال زندانیان بازدید نموده و در جریان روند آموزش حرفه ای آنها قرار گرفتند .

مهندس ناظرفخار در این بازدید گفت :تعامل و همکاری بین دو  اداره  راهی برای کمک به انسانهای به خطا رفته و تلاش در جهت  رفع بخشی از مشکلات آسیب دیدگان اجتماعی  میباشد.

رئیس اداره  آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ساوه در ادامه گفت : با توجه به اینکه همکاری نزدیک و ثمر بخشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و  اداره زندان ساوه وجود داشته است عزم این سازمان بر ارتقاء هرچه بیشتر این همکاری ها از نظر کمی و کیفی و رفع نواقص و محدودیت های موجود معطوف خواهد بود .

در ادامه رئیس زندان شهرستان ساوه  ضمن  تقدیر از همکاری خوب مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در برگزاری دوره های آموزشی زندان گفت : طی سالهای گذشته تعامل و همکاری بسیار خوبی به منظور ارائه دوره های آموزشی به زندانیان که با هدف اصلاح و تربیت و بازگشت آنها به زندگی اجتماعی انجام میگیرد، وجود داشته است.

طالبی ضمن اشاره به اهمیت آموزشهای ارائه شده در زندانها  و تأثیرات شگرف آن در بازتوانی اجتماعی و باز سازگاری فکری آنها در مسیر بازگشت به زندگی و روال عادی جامعه خواستار گسترش این برنامه ها با همکاری هر چه بیشتر سازمانها و ادارات همسو با جریان آموزش ،  اصلاح و تربیت در جامعه شد .

در این نشست همچنین  درخصوص مباحث  متعددی از جمله کمک به تجهیز کارگاه های حرفه آموزی زندان با اهدای دو دستگاه تراشکاری صنعتی و یک دستگاه فرز صنعتی جهت برگزاری دوره های مذکور، ارتقاء سطح  آموزش مددجویان و تسهيل در  ارائه خدمات و بهره گیری از ظرفیتها و امکانات موجود در زندانها توسط کارشناسان حاضر در جلسه  بحث و تبادل نظر گردید و یک تخته فرش بافته شده توسط مددجویان در کارگاه فرش بافی زندان برش زده شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*