بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از زندان اراک و اردوگاه

بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از زندان اراک و اردوگاه

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی این استان با همراهی مدیر کل زندانها از مجموعه بهداشتی و درمانی زندان مرکزی و اردوگاه کاردرمانی بازدید نمود .


دکتر جمالیان ضمن بازدید از مجموعه بهداشتی و درمانی شامل و کلینیک های مثلثی زندان مرکزی اراک و اردوگاه کاردرمانی از نزدیک در جریان نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زندانیان قرار گرفت .
در جریان این بازدید مشکلات و کمبودهای حوزه بهداشت ودرمان زندانها توسط دکتر دهقانی مسئول بهداشت و درمان زندانهای استان برای وی تشریح گردید .
در ادامه این بازدید و در جریان نشست مشترک این مقام مسئول استان با مسئولین زندانها مدیر کل زندانهای استان مرکزی ضمن تقدیر از همکاری و تعامل مداوم دانشگاه علوم پزشکی با مجموعه اداره کل زندانها ضرورت توجه ویژه به سلامت و بهداشت زندانیان به عنوان بخشی از جامعه انسانی و حوزه شهروندان با توجه به شرایط خاص آنها را یادآور شد .
فلاحتی مطلق در ادامه گفت : توجه به این امر مهم نتایج ارزشمندی از جمله کاهش هزینه های درمانی و همچنین کاهش انتقال بیماریهای خطرناک ، ارتقاء سطح بهداشت جامعه و استانداردهای بهداشتی و درمانی به دنبال خواهد داشت .
در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن تقدیر از برنامه های گسترده بهداشتی و درمانی در زندانهای استان که با هدف ارتقاء سلامت زندانیان و به تبع آن ارتقاء سلامت جامعه انجام میگیرد گفت : سلامت زندانیان موازی با سلامت جامعه بوده و هر چند در گذشته اقدامات خوب وارزشمنمدی صورت گرفته اما حل مشکلات موجود بهداشتی و درمانی زندانها در حد امکانات و ظرفیتهای موجود در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار خواهد گرفت .
دکتر جمالیان در ادامه از اقدامات خوب و گسترده انجام شده زندانها در استای استادارد سازی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زندانیان تقدیر نمود .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*