بازدید معاون رئیس جمهور از اندرزگاه نسوان زندان  اراک

بازدید معاون رئیس جمهور از اندرزگاه نسوان زندان اراک
معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در بازدید ۲ ساعته از اندرزگاه زنان زندان مرکزی شهرستان اراک گفت : تلاش مدیران وکارکنان زندانها برای رسیدگی به وضع زندانیان و خدمات در حال ارائه ستودنی است .


به گزارش روابط عمومی زندان های استان مرکزی دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با همراهی اکرمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار ، دکتر قاسمی دادستان مرکز استان ، فرجی مدیر کل امور بانوان استانداری و فلاحتی مطلق مدیرکل زندان های استان مرکزی از اندرزگاه نسوان زندان مرکزی اراک بازدید نمود .
دکتر ابتکار در ابتدای این دیدار با تعدادی از زندانیان به صورت چهره به چهره گفت وگو و به بررسی مشکلات آنها در حوزه های مختلف پرداخت .
وی با ابراز رضایت از فعالیت های انجام شده در حوزه های مختلف زندانبانی از جمله بهداشت و درمان ، برنامه های اشتغال و حرفه آموزی و اصلاحی و تربیتی و … گفت : وضعیت بسیار مطلوب موجود بهداشت عمومی وفضای خوابگاهها ،اسکان استاندارد زندانیان و.. حاکی از تلاش های ارزنده مدیر کل و مسئولین زندان های استان است که جای تقدیر ویژه دارد .
دکتر ابتکار در جمع مددجویان آنها را بر یادگیری و انجام تعالیم و تکالیف دینی برای رسیدن به زندگی سعادتمندانه و همچنین حضور در کلاس های آموزشی و یادگیری مهارت های شغلی در طول دوران حضور در زندان توصیه نمود .
معاون رئیس جمهور در پایان بازدید با طرح این مطلب که زندان زنان اراک از لحاظ کیفیت خدمات و وضع موجود از زندانهای ممتاز کشور میباشد و کار در زندانها بسیار سخت و طاقت فرسا بوده و زحمات مسئولین و کارکنان این مجموعه تلاشگر فراتر از وظیفه اداری و به نوعی خدمتی انسانی و دارای اجری بزرگ می باشد طی شرحی در دفتر بازدید زندان عنوان نمود : وضع موجود بسیار خوب ودر سطح استاندارد بالا بوده و تسلط مسئولین قضایی و کارکنان زندان به وضعیت زندانیان ، سطح مطلوب آموزش های قرآنی و فرهنگی و تربیتی و … دلیل تلاش صادقانه مسئولین و کارکنان در جهت رفع مشکلات زندانیان می باشد .
در این بازدید مدیرکل زندان های استان مرکزی گزارشی از فعالیت های انجام شده در راستای حمایت های اجتماعی و آموزش زندانیان وخانواده آنان را تشریح کرد.
علی عباس فلاحتی مطلق در این گزارش به ایجاد فضایی مطلوب برای اشتغال تمامی زنان زندانی اشاره کرد و افزود؛ با استفاده از فضایی بلا استفاده مجموعه کارگاهی اندرزگاه زنان با کارگاه های تولیدی در رشته های مختلف راه اندازی و علاوه بر آموزش های فنی و حرفه ای به زندانیان زمینه کسب درآمد برای رفع بخشی از نیازهای مالی آنان فراهم شده است.
این مقام مسئول پیگیری های مددکاری و ایجاد تعامل با مسئولان قضایی و اجرایی برای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی زنان زندانی را یکی دیگر از برنامه های مجموعه در حال خدمت عنوان نمود .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*