برنامه مشترک هفته منابع طبیعی و روزدرختکاری با همکاری مشترک اداره کل زندانها و اداره کل منابع طبیعی

برنامه مشترک هفته منابع طبیعی و روزدرختکاری با همکاری مشترک اداره کل زندانها و اداره  کل منابع طبیعی
بر اساس تفاهم نامه سازمان زندانها و سازمان منابع طبیعی کشور برنامه مشترک هفته منابع طبیعی با همکاری مشترک اداره کل زندانها و  کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با حضور مسئولین و مدیران دستگاه های اجرایی استان  در محل زندان مرکزی اراک برگزار شد.

 

درا ین مراسم حجت الاسلام اکبری رئیس اداره فرهنگی زندانهای استان مرکزی به نمایندگی ازاین اداره کل ضمن خیر مقدم به میهمانان برنامه به تشریح اهمیت و جایگاه منابع طبیعی ،توجه به سلامت و حفظ محیط زیست و اثرات این مقوله های ارزمند در زندگی وسلامت اجتماعی انسانها از دیدگاه اسلام و کلام وحی پرداخت .

در ادامه  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی  گفت: گیاهان و  درختان عامل اصلی مهار و کنترل طوفان و گرد غبار، تامین منابع آبی،  جلوگیری از فرسایش خاک، تنظیم اتمسفر و ساماندهی اکوسیستم منطقه به شمار می  روند.
یوسفی افزود: اکنون ۷۰ درصد نزولات آسمانی در ایران تبخیر و  ۳۰ درصد آن به صورت آب های سطحی بر روی زمین جاری و یا وارد آب های زیر  زمینی می شود.وی ادامه داد: بر این اساس، برای حفظ آب های سطحی،  جلوگیری از فرسایش آبی در عرصه های طبیعی و اکوسیستم منطقه، توسعه و حفظ  جنگل ها و مراتع از برنامه های اولویت دار منابع طبیعی است.
وی افزود: اکنون ۷۲ و پنج دهم درصد مساحت استان مرکزی را  عرصه های طبیعی و مراتع تشکیل داده است که حفظ وضع موجود به تهیه و اجرای  برنامه های اساسی و کاربردی نیاز دارد.مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان مرکزی خاطر نشان کرد: سند حفاظت از منابع طبیعی برای حفاظت از گونه  های طبیعی برای نخستین بار در کشور تهیه و تصویب شده است.

.در پایان این  نشست با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و برخی از مدیران  اجرایی استان مرکزی، کاشت نهال در حاشیه جاده منتهی به زندان مرکزی اراک انجام شد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*