برگزاری جلسه شورای قضایی استان مرکزی به میزبانی اداره کل زندانها


برگزاری جلسه شورای قضایی استان مرکزی به میزبانی اداره کل زندانها
جلسه شورای قضایی استان مرکزی به میزبانی اداره کل زندانها و با حضور اعضای شورای قضایی با محوریت اصلی طرح مشکلات و موضوعات مربوط به حوزه زندانها در محل سالن جلسات ساختمان قرارگاه مرکزی اردوگاه کاردرمانی وحرفه آموزی این استان برگزار شد .


در این جلسه ابتدا عبدالهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به نشست سراسری مسئولین ارشد قضایی کشور و استانها با رئیس قوه قضائیه به تشریح نکات مورد تاکید رئیس دستگاه قضا خصوصاً در خصوص حوزه زندانها پرداخت .
رئیس شورای قضایی استان مرکزی با تقدیر از تلاش مجموعه زندانها به عنوان بخشی از مجموعه قضایی استان و اشاره به اقدامات گسترده ، اثر بخش و مهم انجام شده این اداره کل در سطح استان مقوله های مطرح شده در نشست مسئولین قضایی کشور همچون : ضرورت کاهش جمعیت کیفری، ضرورت استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس ، استفاده بیشتر از پابند الکترونیک ، تسریع در روند دستورالعمل ابلاغی ساماندهی زندانها، حضور پر رنگ قضات در زندانها ، توجه ببیشتر به رعایت حقوق شهروندی زندانیان و خانواده آنها ، عدم معرفی معتادین به زندانها به جرم صرف اعتیاد ، اعمال ماده ۵۱۳ قانون و اعزام زندانیان به شهرستان محل زندگی خود و …. را تشریح نمود . .
در ادامه همچنین مدیرکل زندانهای استان مرکزی ضمن اشاره به اقدامات گسترده انجام شده طی ۳ سال گذشته و نقش مهم زیر ساختهای ایجاد شده زندانهای استان در بهبود کیفیت نگهداری و کاهش محسوس آسیب های زندانیان و ارتقاء برنامه های اصلاحی و تربیتی آنها به تشریح مشکلات موجود حوزه زندانهای استان پرداخت .
فلاحتی مطلق کاهش محسوس آمار عدم پذیرش درخواست اعسار زندانیان ، معرفی معتادین به زندانها ، مشکلات اعمال ماده ۳ قانون در مورد محکومان مالی ، عدم همکاری در اعمال ماده ۵۱۳ قانون ، ضرورت ایجاد زیر ساخت و اعتبار مورد نیاز اعمال ماده ۴۲ و ایجاد اردوگاه نگهداری محکومان مواد مخدر در شهرستان ساوه و … را به عنوان بخشی از مشکلات موجود زندانهای استان تشریح و با تقدیر از تعامل خوب مجوعه قضایی استان خواستار همکاری بیشتر در تسریع روند موارد مطرح شده شد .

در پایان این جلسه اعضای شورای قضایی استان از اردوگاه بازدید نموده و ضمن گفتگو با زندانیان پیگیر مشکلات قضایی انها شدند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*