برگزاری جلسه وضعیت زندانیان تحت قرار وساماندهی زندانیان

برگزاری جلسه وضعیت زندانیان تحت قرار وساماندهی زندانیان
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی جلسه کمیته تخصصی کاهش جمعیت کیفری با موضوع پیگیری رسیدگی به وضعیت زندانیان تحت قرار و در راستای دستورالعمل ساماندهی زندانیان در محل دفتر قائم مقام دادگستری کل استان تشکیل شد .


در این جلسه که با حضور «طاهری » قائم مقام رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان ، مدیر کل زندانها ، رئیس دادگستری شهرستان اراک و مدیر زندان اراک و مسئول اداره قضایی زندانهای استان تشکیل شد مشکلات بخشی از زندانیان بصورت موردی و همچنین آمار نتایج حضور قضات در زندانها طرح و مورد بررسی قرار گرفت.
قائم مقام دادگستری رئیس کل دادگستری استان مرکزی در این جلسه حضور مستمر قضات ، دادیاران و مسئولین کلیه حوزه های قضایی استان در زندانهاگفت : با توجه به ضروت توجه به حل مشکلات زندانیان در حد امکان و پیگیری دستورالعمل ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندانها حضور مداوم قضات ، دادیاران و مسئولین قضایی حوزه های تابعه استان در پیگیری وضعیت زندانیان تحت قرار اثرات مثبتی در این مقوله به جای خواهد گذاشت .
دکتر قاسمی دادستان مرکز استان نیز با اشاره به اقدامات خوب و اثر بخش اصلاحی و تربیتی اداره کل زندانها در حوزه قرآن آموزی مددجویان و خصوصاً مورد خاص ۸ زندانی که با حفظ کلام وحی از مرگ نجات یافته و به زندگی سلامت بازگشته اند بازخورد اجتماعی و واکنش افکار عمومی به این موضوع را بسیار مثبت ارزیابی نمود و بر تداوم این امر مهم و ارزشمند تاکید نمود .
در ادامه مدیرکل زندانهای استان نیز ضمن ارائه گزراشی آماری از وضعیت زندانیان استان و تشریح همکاری خوب مجموعه قضایی استان در حوزه پیگیری رسیدگی به وضعیت زندانیان ضمن درخواست حضور بیشتر قضات در زندانها تعامل و همکاری خوب و اثر بخش مجموعه قضایی استان با زندانها را مورد تقدیر قرار داد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*