برگزاری مراسم «نسیم مهر»  روز حمایت از خانواده زندانیان در اراک

برگزاری مراسم «نسیم مهر»  روز حمایت از خانواده زندانیان در اراک
به گزارش روابط عمومي زندانهاي استان مركزي مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اراک و مراسم روز نسيم مهر روز حمايت از خانواده زندانيان با حضور مسئولين و مديران قضايي و اداري استان ، تعدادي از  خيرين و خانواده زندانيان شهرستان اراك در سالن آیت ا.. اراکی کمیته امداد امام خمینی (ره) اراک برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم  مدیر کل زندانهای استان مرکزی و نایب رئیس انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اراک با تشریح عملکرد انجمن در سال گذشته  و تقدیر ار نهادها و دستگاه های حمیات کننده ای مموضوع  گفت: با ورود افراد به زندان  خانواده انها در جامعه دچار بحران های مادی و معنوی می شوند و برخورد نامناسب جامعه با  ای نقشر آسیب پذیر و عدم جامعه پذیری رفع مشکلات آنها متاسفانه به تدریج  در بعضی از خانواده ها زمینه بزهکاری و وقوع چرخه مجدد جرم   را فراهم می نماید.
در ادامه عبدالهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز  با اشاره به ضرورت برخورد با هنجارشکنی و  بزه  که جزء وظایف ذاتی دستگاه قضایی در جهت حفظ امنیت عمومی وآرامش جامعه  میباشد گفت : تمامی تلاش دستگاه قضایی در این است كه خانواده زندانیان كمتر درگیر مسائل جانبی شوند کلیه نهادهای حمایتی و اجتماعی ، دستگاه های اجرایی، نهادهای  اجتماعی ، خیرین و …. مرتبط با  موضوع حمایت از خانواده زندانیان موظف به کمک به خانواده زندانیان به عنوان قشری آسیب پذیر می باشند .
در ادامه مراسم  چراغی مدير عامل انجمن حمايت از زندانيان اراك ضمن ارائه گزارش فعاليت يكساله اين انجمن پرداخت ، وي  با بیان اینکه روز ۵ خرداد ماه به عنوام روز”نسیم مهر”، روز حمایت از خانواده های زندانیان نام گذاری شده است افزود: انجمن حمایت از زندانیان اراک با کمک های مادی جمع آوری شده در سطح شهرستان سعی میکند تا از بار مشکلات این خانواده ها بکاهد.
 مدير عامل انجمن حمايت از زندانيان اراك با ارائه گزارش مالی انجمن حمایت از زندانیان افزود : خیرین و مردم نوعدوست می توانند با واریز وجوه نقدی خود به حساب شماره ۰۱۰۲۳۴۳۰۸۰۰۰۸ بانک صادرات ، انجمن حمایت زندانیان این شهرستان را برای کمک به خانواده زندانیان یاری دهند.
مراسم روز نسيم مهر با اجراي برنامه هاي سخنرانی و برنامه مفرح نمایش و طنز جهت خانواده مددجويان ادامه يافت و همچنین پس از ارائه گزارش عملکرد یک ساله توسط بازرس انجمن و تقدیر از خیرین با رأی حاضرین ۲ نفر بازرس انجمن برای مدت یکسال انتخاب و معرفی شدند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*