رابطه مستقیم ایجاد اشتغال با کاهش وقوع مجدد جرم

مدیر کل زندانهای استان مرکزی:تاثیر مستقیم ایجاد اشتغال با کاهش وقوع مجدد جرم

اشتغال ۸۰ زندانی آزاد شده در استان مرکزی
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی مدیر کل زندانهای این استان از اشتغال ۸۰ زندانی آزاد شده با استفاده از تسهیلات بانکی طی شش ماهه سال جاری خبر داد .


به گفته علی عباس فلاحتی مطلق با پیگیری مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان استان و با برگزاری جلسات بررسی طرح های اشتغال با حضور نماینده بانک مهر ایران و صندوق کارآفرینی و جذب ۱۴ میلیارد ریال اعتبارات این موسسات مالی تعداد ۸۰ زندانی آزاد شده از زندان در بشخهای مختلفی همچون خیاطی ، دامپروری ، کشاورزی ، تولید پوشاک ، مشاغل فنی و خدماتی خودرو و صنعتی و …. مشغول به کار شده اند .
مدیر کل زندانهای استان مرکزی با اشاره به تاثیر ایجاد اشتغال و درآمد برای زندانیان آزاد شده در کاهش بازگشت مجدد انها به زندان گفت : طبق بررسی به عمل آمده آمار بازگشت مجدد این افراد پس از ایجاد اشتغال و منبع درآمد صفر بوده و این شاخص ارزشمند نشانگر تاثیرات این حوزه بر کاهش وقوع جرم میباشد .
فلاحتی مطلق همچنین از تخصیص ۶۶۰ میلیون ریال اعتبار به منظور کمک هزینه تحصیلی و بسته های لوازم التحریر جهت ۸۶۴ دانش آموز فرزندان زندانیان توسط انجمن های حمایت از زندانیان استان و همچنین ۱۶۰ میلیون ریال اعتبار به منظور کمک هزینه تحصیلی و بسته های لوازم التحریر جهت ۱۵۲ خانواده همزمان با بازگشایی مدارس توسط مرکز خدمات اجتماعی زندانهای استان خبر داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*