تزریق ۷۰۰۰ دز واکسن هپاتیت ب به زندانیان استان مرکزی

تزریق ۷۰۰۰ دز واکسن هپاتیت ب به زندانیان استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی مسئول واحد بهداشت و درمان زندانهای این استان در گفتگو با این واحد خلاصه ای از گزارش عملکرد این واحد درسال ۹۶ را ارائه نمود .


دکتر مجتبی دهقان با اشاره به اجرای برنامه های ترک اعتیاد با متادون در زندانهای استان تعداد زندانیان تحت پوشش این طرح را ۱۶۱۰ نفر اعلام نمود و افزود :  همچنین  تعداد ۴۳۷ نفر  تحت درمان سم زدایی با کلونیدین و مشاوره قرار دارند .
مسئول بهداشت و درمان زندانهای استان مرکز ی ضمن اشاره به وجود کلینیکهای مثلثی در زندان ها اجرای کارگاه های آموزشی با موضوعات آموزش مبانی سل و آموزش پیشگیری از بیماریهای خطرناک مانند ایدز و هپاتیت ، سخنرانی آموزشی با موضوعات بهداشتی،رفتارها و بیماریهای پرخطر(ایدز و هپاتیت)،اعتیاد و مواد مخدر،دخانیات و غیره همراه با توزیع پوستر ،پمفلت و جزوه آموزشی و پخش فیلم با موضوعات بهداشتی را از دیگر برنامه های آموزشی این حوزه عنوان نمود .
به گفته دکتر مجتبی دهقانی در اجرای طرح پیشگیری از ابتلا به بیماریهای پر خطر یکی از برنامه های شاخص این واحد تزریق ۷۰۰۰ واحد (دز) واکسن هپاتیت ب به کلیه زندانیان زندانهای استان بوده است .
وی همچنین در ادامه ضمن تقدیر از همکاری نزدیک و تعامل خوب مدیریرت و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان از دریافت بخش قابل توجهی از تجهیزات مورد نیاز حوزه بهداشت و درمان زندانها از سوی این دانشگاه خبر داد .
دکتر دهقان در پایان استفاده از دفترجه های بیمه درمانی را اولویت مهم کاهش هزینه های درمانی زندانها عنوان نمود و از صرفه جویی ۴ میلیارد ریالی زندانهای استان دراین حوزه طی سال ۹۶ خبر داد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*