توجه به مشکلات خانواده زندانیان تکلیفی اخلاقی و شرعی در کنار وظایف قانونی

توجه به مشکلات خانواده زندانیان تکلیفی اخلاقی و شرعی در کنار وظایف قانونی

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی جلسه شورای اداری زندانهای استان با حضور روسای ستادی و زندانهای این استان در سالن جلسات اداره کل تشکیل شد.


در این جلسه پس از پیگیری مصوبات جلسه قبلی این شورا و همچنین ارائه گزارش و بیان مسائل و مشکلات توسط روسای زندانهای تابعه و روسای ستادی اداره کل مدیر عامل ستاد رسیدگی به امور دیه زندانیان جرایم غیر عمد استان مرکزی گزارش عملکرد این ستاد در سال جاری و میزان کمک به زندانیان جرایم غیر عمد را ارائه نمود .
در ادامه مديركل زندانهای این استان با تقدیر از اقدامات خوب انجام شده در حوزه کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد تعداد آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در ۵ ماهه ابتدای سال جاری را برابر با یک ساله ۹۶ عنوان نمود و گفت این افزایش سطح کمک خیرین و آزادی زندانیان جرایم غیر عمد نتیجه تلاش و پیگیری شبانه روزی مسئولین نمایندگی ستاد دیه استان و کلیه مجموعه های مرتبط با این موضوع بوده که جای تقدیر و تشکر ویژه دارد .
فلاحتی مطلق در ادامه با تشریح بخشی از سرفصل های اخلاقی و قانونی در حوزه زندانبانی اسلامی توجه به کرامت انسانی و حقوق شهروندی افراد و تلاش در جهت کاهش جمعیت کیفری با افزایش تعامل با مسئولین قضایی و اجرایی استان را از نکات مهم در این خصوص برشمرد.
وی با اشاره به ضرورت توجه به توسعه اقدامات تمام حوزه های اجرایی زندانها به مشکلات خانواده زندانیان به عنوان قشری آسیب دیده و یا در معرض آسیب ادای تکلیف شرعی و اخلاقی در کنار وظایف قانونی را از ضرورتهای کمک به این گروه هدف در راستای جاری نمودن تأکیدات غنی شریعت اسلامی و آموزه های اخلاقی کلام مولا علی (ع) در نهج البلاغه جهت کمک به جامعه انسانی عنوان نمود.
مدیر کل زندانهای استان مرکزی همچنین با تاکید بر تشکیل هر چه سریعتر بانک اطلاعاتی وضعیت خانواده زندانیان و مشکلات پیش روی بسیاری از آنها انجام این امر را لازمه شناخت از وضعیت موجود و گامی مهم در جهت زمینه سازی کمک به آنها برشمرد .
در ادامه این جلسه همچنین دکتر دهقان مسئول بهداشت و درمان اداره کل به تشریح روند اجرایی و علمی پروژه متادون درمانی و مهندس حسینی مسئول دفتر فنی اداره کل به تشریح روند علمی و فنی نحوه اجرای پروژه ها و سازه های عمرانی در زندانها پرداختند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*