جلسه معارفه مسئول حفاظت زندانهای استان مرکزی برگزار شد

جلسه معارفه مسئول حفاظت زندانهای استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی جلسه شورای اداری و معارفه مسئول جدید حفاظت زندانهای استان مرکزی با حضور رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان ، معاون مدیر کل حفاظت اطلاعات سازمان زندانهای کشور ،مدیر کل و مسئولین ستادی زندانهای استان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد .


در این جلسه انارکی رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان مرکزی ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند و گسترده انجام شده در بسیاری از حوزه های اجرایی زندانهای استان طی سه سال گذشته و اشاره به تعامل اثر بخش و خوب مجموعه زندانها با حوزه های قضایی استان به بیان روایتی از کلام بزرگان در خصوص اثرات حرص و طمع و پیروی از هوای نفس و همچنین صبر وتقوای الهی بر عاقبت شقاوت و سلامت انسان پرداخت .
حجت الاسلام انارکی با تشریح بخشی از ضرورتهای وظایف مسئولین حوزه های نظارتی گفت : فرهنگ حفاظت اطلاعات تکیه بر عقاید و تجربیاتی است که تحقق آنها نیازمند اعتقاد قلبی در کار و پرهیز از ایجاد آسیب و لطمه به آبرو ، شخصیت و جایگاه فردی و اجتماعی انسانهاست و هر گونه اقدام و عمل مغرضانه در این مقوله در روز حساب میزان سنجش افراد بوده و همه انسانها پاسخگوی اعمال خویش خواهند بود .
در ادامه عباسیان معاون مدیر کل حفاظت اطلاعات سازمان زندانهای کشور نیز با تشریح وظایف و اهداف حوزه حفاظت اطلاعات در زندانها تلاش در جهت پیشگیری از اتفاقات و آسیبها ،حفظ سلامت سرمایه انسانی و ایجاد امنیت را از اولویتهای مهم و اساسی این حوره اعلام نمود .
عباسیان در این خصوص افزود : نیروی انسانی سرمایه اساسی سازمان بوده و صیانت از این سرمایه ارزشمند وظیفه مهم حفاظت اطلاعات است.
معاون مدیر کل حفاظت اطلاعات سازمان زندانهای کشور با اشاره به سختی و پیچیدگی های خاص کار در زندانها گفت : نیروی انسانی با تجربه و سختکوش مجموعه زندانها که با صبوری و تحمل فشارهای روحی و روانی در مسیر اصلاح و تربیت زندانیان تلاش می نماید همواره در معرض آسیب ها و تهدیدهای متعددی بوده که نیازمند حمایت مجموعه حفاظت اطلاعات می باشد و کارکنان حفاظت اطلاعات باید با نگاه خیر خواهانه و پرهیز از هر گونه غرض ورزی نهایت تلاش خود را در جهت ایجاد فضایی امن و آرام برای تحقق اهداف اصلاحی وتربیتی سازمان که با زحمات شبانه روزی کارکنان محقق میشود به کار گیرند .
در ادامه مدیرکل زندانهای استان مرکزی با تبریک ولادت رسول خاتم حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) و هفته وحدت و خیرمقدم به میهمانان جلسه ، ایجاد وحدت و همدلی در مجموعه زندانها و ایجاد فضای خالی از تنش و ناآرامی را امری مهم در زمینه سازی کمک به اصلاح و احیای نفوس به خطا رفته و از وظایف مهم حفاظت اطلاعات عنوان نمود .
فلاحتی مطلق در این راستا ضمن اشاره به ضرورت برنامه محوری، صداقت محوری و حفظ نیروی انسانی سازمان افزود : معیار اصلی مسئولین حفاظت باید حفظ انسان به عنوان خلیفه خداوند در چارچوب دستورالعمل های سازمانی است .
وی  با بیان حدیثی از امام علی (ع) در کلام مقام معظم رهبری، حاکمیت نظم و نهادینه شدن این امر مهم در کار حوزه های نظارتی و اجرایی را اثر بخش و حیاتی عنوان نمود .
در پایان این جلسه از خدمات  سورمه رئیس سابق حفاظت زندانهای استان تقدیر و سید رحیم حسینی به عنوان مسئول حفاظت اداره کل زندانها استان معرفی شد .

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*