جلسه هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اراک برگزار شد

جلسه هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اراک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی جلسه هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اراک در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.


در این جلسه ابتدا مدیر عامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان اراک به تشریح اقدامات انجمن و همچنین وضعیت گردش مالی انجمن در سال جاری و سال گذشته پرداخت .
در ادامه دکتر قاسمی دادستان مرکزی استان و رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اراک با ریشه یابی علل بروز جرم و تشریح تاثیرات فقر و مشکلات اقتصادی افراد در گرایش بسیاری از افراد به بزهکاری گفت : در ادامه بروز جرم در جامعه ایجاد مشکلات عاطفی و روحی و روانی و همچنین تشدید مشکلات قتصادی خانواده ها به دلیل زندانی شدن سرپرست خانوار برای فرزندان مجرمین ایجاد چرخه دوم وقوع جرم در جامعه را باعث می شود و این موضوع خود دلیل مهمی بر ضرورت توجه به این افراد و حمایت همه جانبه از انها از سوی همه نهادهای حمایتی و خیرین میباشد .
دکتر قاسمی یکی از راهکارهای مهم و موثر در این امر را آموزش مهارتهای شغلی زود بازده و درآمد زا با ایجاد اشتغال برای این خانواده ها عنوان نمود .
در ادامه فلاحتی مطلق مدیرکل زندانهای استان مرکزی با تشریح برخی مشکلات خانواده مددجویان از نظر روحی و اقتصادی گفت : فلسفه ایجاد انجمن های حمایت از زندانی و خانواده زندانیان با ایجاد اشتغال میباشد با توجه به اینکه افرادی که زندانی میشوند عضوی از جامعه انسانی هستند انجمن باید تلاش نماید اثرات نامطلوب زندان در وضعیت زندگی خانواده زندانی به حد اقل رسیده و با تعامل و همفکری بیشتر زمینه ایجاد اشتغال و در نتیجه افزایش درآمد زایی افراد پس از آزادی از زندان به منظور کاهش آمار ارتکاب مجدد جرم را فراهم نماید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*