حضور مدیر بیماریهای واگیر وزارت بهداشت و درمان در زندان مرکزی اراک

حضور مدیر بیماریهای واگیر وزارت بهداشت و درمان در زندان مرکزی اراک
مدیر بیماریهای واگیر وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکی به همراه مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندان های کشور ،مدیر کل زندانها و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با حضور در زندان مرکزی اراک با توضیحات دکتر دهقانی مسئول بهداشت و درمان این اداره کل از نزدیک در جریان نحوه ارائه خدمات و فعالیت های حوزه بهداشتی و درمانی زندانیان و همچنین کمبود ها ومشکلات این حوزه زندانهای استان قرار گرفتند .


دکتر تشکریان مدیر کل بهداشت و درمان سازمان زندان های کشور در این بازدید به تشریح برنامه های گسترده و اثر بخش صورت گرفته در حوزه بهداشت ودرمان زندانها و خصوصاً طرح درمان نگهدارنده با متادون جهت زندانیان معتاد و همچنین اجرای طرح های تست و غربالگری بیماریهای پر خطر مانند ایدز، هپاتیت و … پرداخت .
مدیر بیماریهای واگیر وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکی با تقدیر از وضعیت مطلوب و برنامه های خوب حوزه بهداشت و درمان در زندان مرکزی اراک و خصوصاً اندرزگاه نسوان، توجه به سلامت جسمی و روحی زندانیان را گامی حیاتی در امر اجرای برنامه های اصلاحی وتربیتی آنان عنوان نمود.
دکتر گویا با اشاره به روند خوب اجرای طرح درمان متادون در زندانها خواستار تعامل هر چه بیشتر با دانشگاه علوم پزشکی و توجه و مساعدت در خصوص پیگیری روند درمان پس از آزادی این افراد از زندان شد و گفت : عدم توجه به رفع آسیب ها و درمان بیماریهای احتمالی زندانیان بازخوردهای خطرناکی از جمله انتشار و سرایت آسیب ها به سطح جامعه را در پی خواهد داشت .
مدیر کل زندان های استان مرکزی نیز ضمن تقدیر از حضور و توجه مسئولین بازدید کننده از زندان های استان مرکزی بر تلاش زندان های استان در حوزه بهداشت و درمان بر توسعه و بهبود سلامت ، بهداشت محیطی و فردی ، پیشگیری از بیماری ها ی مزمن و … زندانیان تصریح نمود .
فلاحتی مطلق با تشریح تعامل و همکاری خوب حوزه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی استان با زندانها و تقدیر از مسئولین مربوطه در این حوزه ها در استان مرکزی افزود : با توجه به آسیب پذیری و حساسیت جامعه هدف زندانها و سختی و صعوبت کار زندانبانان به منظور ضرورت ارتقاء وضع موجود نیازمند مساعدت بیشتر دستگاه های مرتبط با حوزه های سلامت و بهداشت و درمان می باشیم و عدم توجه هب مشکلات این جامعه هدف باعث انتقال مشکلات و آسیبهای آنها به جامعه پس از آزادی از زندان خواهد شد .
در پایان این بازدید و طی نشستی مشترک در خصوص کمک به کاهش مشکلات حوزه بهداشت و درمان زندانها و همچنین پیگیری ادامه طرح درمان اعتیاد زندانیان پس از آزادی از زندان به منظور تکمیل پروژه درمان بحث و تبادل نظر به عمل آمد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*