حضور مدیر کل زندانهای استان مرکزی در جلسه شورای تأمین استان

مدیرکل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان مرکزی با حضور درجلسه شورای تأمین استان گزارش وضع موجود در بحث تأمین امنیت و آرامش زندانها و سلامت جسمی زندانیان در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در بین زندانیان را به سمع و نظر اعضای این شورا رساند.


بر اساس این گزارش علی عباس فلاحتی مطلق پس از اشاره به اقدامات گسترده بهداشتی و درمانی انجام شده در زندانهای استان مرکزی به منظور پیشگیری از شیوع بیماری همه گیر کرونا در بین زندانیان به تشریح جزئیات برنامه های اجرا شده و در حال اجرای این حوزه پرداخت.
وی در این جلسه با تقدیر از همکاری خوب مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه های امنیتی و انتظامی استان گفت: با تدابیر پیش بینی شده از جمله برنامه ریزی بهداشتی و درمانی، تغذیه ای، امنیتی و انتظامی زندانهای استان و کاهش جمعیت کیفری با اجرای بخشنامه ابلاغی رئیس قوه قضائیه در اعطای عفو و مرخصی زندانیان خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا در زندانهای استان مشاهده نشده و همه زندانیان حاضر در زندانها در سلامت کامل و تحت مراقبت بهداشتی و تغذیه صحیح و اصولی طبق تایید کارشناسان و متخصصین حوزه درمان و تغذیه قرار دارند .
مدیر کل زندانهای استان مرکزی در ادامه با تشریح اقدامات انجام در حوزه تأمین امنیت و آرامش زندانها که با هدف کمک به سلامت جسمی و روحی زندانیان انجام شده است افزود: با همکاری گسترده یگانهای انتظامی و امنیتی و سپاه روح ا… استان که جای تقدیر و تشکر ویژ ه دارد، اقدامات گسترده ای در جهت تحقق امنیت زندانها و حفاظت از سلامت جامعه انسانی زندانیان انجام شده است .
وی در پایان به بخشی از مشکلات و چالشهای این اداره کل در حوزه های بهداشتی و درمانی، اعتباری، امنیتی و انتظامی، کمبود نیروی انسانی و .. پرداخت و خواستار مساعدت مجموعه مدیریت اجرایی استان در این خصوص شد .
مهندس آقا زاده استاندار استان مرکزی پس از ارائه این گزارش با تقدیر از عملکرد خوب مجموعه اداره کل زندانهای استان گفت :گزارش ارائه شده حکایت از کار و تلاشی ارزشمند، اصولی و سنجیده در مهار شیوع بیماری کرونا و همچنین تأمبن امنیت و آرامش در زندانهای استان با وجود کمبودها و کاستی های متعدد بوده که جای قدر دانی و تشکر دارد .
رئیس شورای تأمین استان مرکزی در ادامه افزود: کار در زندانها باتوجه به صعوبت و سختی آن و خصوصاً در شرایط بحرانی فعلی در بخشهای پیشگیری ، درمان و امنیتی بسیار پیچیده و نیازمند تلاش و زحمات گسترده ای بوده که این مهم به دوش مجموعه تلاشگر زندانها است و همه دستگاه های مرتبط وظیفه دارند در جهت کمک به رفع مشکلات موجود و ایجاد سهولت در ارائه خدمات توسط این مجموعه همکاری و مساعدت نمایند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*