حفظ آبروی انسانها ضرورتی اخلاقی و اسلامی

مدیر کل زندانهای استان مرکزی:
حفظ آبروی انسانها ضرورتی اخلاقی و اسلامی
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی جلسه شورای اداری زندانهای استان با حضور روسای ستادی و زندانهای این استان در سالن تازه تاسیس ساختمان جدید قرارگاه اردوگاه کاردرمانی تشکیل شد.


در این جلسه پس از پیگیری مصوبات جلسه قبلی این شورا و همچنین ارائه گزارش و بیان مسائل و مشکلات توسط روسای زندانهای تابعه و روسای ستادی اداره کل مديركل زندانهای این استان با تبریک ماه ربیع الاول ، هفته وحدت و سالروز ولادت با سعادت رسول گرامی اسلام(ص) و بنیانگذار مکتب تشیع حضرت امام صادق (ع) راهکارهای لازم جهت خدمت رسانی هر چه بهتر به مراجعین زندانها و زندانیان را ارائه نمود .
رئیس شورای اداری زندانهای استان مرکزی ضمن تاکید بر حفظ شخصیت و آبروی کلیه جامعه هدف زندانها افراد خصوصاً خانواده زندانیان به عنوان جامعه ای آُسیب پذیر و همچنین کارکنان به عنوان سرمایه ارزشمند انسانی که در سرایطی سخت و زیانبار مشغول خدمت میباشند گفت : حفاظت و صیانت از این جامعه انسانی امر مهم و حیاتی بوده و از نظر آموزه‌های اسلام حفظ شخصیت و کرامت انسانی مهمترین چیز در امنیت اجتماع است از این رو توجه به آبرو و شخصیت افراد جامعه همواره مورد تاکید بزرگان قرار گرفته است .
فلاحتی مطلق در ادامه افزود : خداوند به صراحت در قرآن کریم بر حرمت هتک عرض و آبروی مردم تاکید نموده و بسیاری از احکام شرع مقدس اسلام مانند حرام بودن غیبت، تهمت، افترا، دشنام و …. با هدف حمایت از شخصیت و شرافت و کرامت انسانها وضع شده است و گاه قوانین بازدارنده و برخی مجازات ها از سوی شرع وضع می‌شود تا شخصیت و آبروی افراد حفظ شود و امنیت اخلاقی و عرضی افراد تامین گردد.
مديركل زندانهای استان مرکزی همچنین با تاکید بر توجه به سربازان وظیفه به عنوان نسل جوان و در معرض آسیب زندانها گفت : باید نگاه به جایگاه سربازی یک نگاه سرمایه‌محور باشد و در صیانت از سلامت فکری و روحی آنها نهایت دقت و توجه به عمل آمده چرا که سربازان به عنوان نسل جوانان جامعه پس از پایان خدکت مقدس وظیفه بخشی مهمی از توان اجرایی و فکر ی جامعه را تشکیل خواهند داد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*