خانواده زندانیان نیازمند توجه جامعه و نهادهای حمایتی

خانواده زندانیان نیازمند توجه جامعه و نهادهای حمایتی

به گزارش روابط عمومی زندان شهرستان محلات جلسه هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان برگزار شد.


در این جلسه رئیس دادگستری ، دادستان و فرماندار شهرستان محلات و مدیر کل زندانهای استان در خصوص وظایف محوله به انجمن حمایت از زندانیان و نحوه ادامه فعالیت انجمن حمایت این شهرستان به بیان نکاتی پرداختند .
مدیر کل زندانهای استان در ابتدای این جلسه ضمن تقدیر از همکاری انجمن حمایت از زندانیان شهرستان و خیرین این انجمن در کمک به ساخت زندان جدید محلات و با اشاره به مشکلات تردد خانواده زندانیان به شهرستان خمین با تشریح بخشی از وضعیت معیشتی زندانیان وخانواده های آنان گفت : ساخت زندان جدید کهاعتبار آن با کمک انجمن حمایت و خیرین شهرستان تامین شده است با هدف کاهش مشکلات زندانیان و خانواده آنها بوده و افرادی که به واسطه ارتکاب جرمی عمد یا غیرعمد وارد زندان شده اند نباید خانواده آنها به صرف زندانی بودن سرپرست خود دچار سختی و مشکلاتی می شوند و میبایست کلیه ارکان جامعه و نهادهای و دستگاه های حمایتی با مساعدت بیشتر چه از نظر مادی وچه از لحاظ معنوی این قشر آسیب پذیر را تحت حمایت خود قرار دهند.
علی عباس فلاحتی مطلق در ادامه افزود: جدا از اینکه ارتکاب جرم به دنبال علل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به وقوع میپیوندد شناخت این علل در جامعه میتواند در پیگشیری مجدد وقوع جرم مؤثر باشد و این امر حمایت همه جانبه نهادها و دستگاههای حمایتی را نیاز دارد .
مدیر کل زندانهای استان مرکزی در ادامه تصریح کرد: نقش انجمن حمایت زندانیان در تعمیق و تقویت کارها و فعالیتهای اصلاحی و تربیتی درون زندانها و ارائه خدمات و حمایتهای مفید و هدفمند اجتماعی ازخانواده زندانیان در عرصه اصلاح و تربیت و کاهش آسیبهای اجتماعی بسیار تعیین کننده است .
فلاحتی مطلق همچنین گفت: احسان و دستگیری نیازمندان از وظایف دینی و شرعی ماست که با پیروی از دین مبین اسلام کمک به افراد نیازمند را سرلوحه کار قرار داده و باید در دستگیری از جامعه هدف خود که خانواده های نیازمند زندانی هستند اهتمام جدی نمائیم.
وی با بیان اینکه انجمن حمایت زندانیان پناهگاهی برای حمایت از خانواده های نیازمند زندانی است اظهار داشت: انجمن حمایت زندانیان می بایست با تمام ظرفیت خود به خانواده های زندانی تحت حمایت خود کمک کرده تا امکان بروز هر گونه آسیب بعدی را به حد اقل برساند و با مشارکت خیرین و معتمدین استان با ایجاد کارگاههای اشتغال وبا افزایش منابع در آمد انجمن را فعالتر از پیش در جهت رفاه و حمایت از خانواده های نیازمند پیش ببریم.
دادستان شهرستان محلات و رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان نیز به نقش مهم و اساسی انجمن در حمایت از زندانیان و کمک به تحقق اهداف سازمان زندانها اشاره نمود و نزدیک تر شدن انجمن حمایت به اهداف عالی خود را منوط به گسترش همکاری انجمن با مراجع مرتبط و نهادهای مردمی و اجتماعی جهت افزایش درآمد ها دانست و قول مساعدت مالی تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال در سال جاری جهت تکمیل پروژه زندان را داد .
در ادامه فرماندار محلات با تشریح برخی مشکلات و گرفتاری های خانواده مددجویان در رفع هزینه های زندگی گفت : با توجه به اینکه افرادی که به نحوی زندانی میشوند عضوی از جامعه بوده و مشکلات آنها نیز بخشی از مشکلات جامعه محسوب میشود انجمن باید به سمتی حرکت نماید که اثرات نامطلوب زندان در وضعیت زندگی خانواده زندانی به حد اقل رسیده و در جهت ارتقاء سطح معیشت و بهداشت روانی آنها اقدامات گسترده تری انجام شود و با تعامل و همفکری بیشتر زمینه ایجاد اشتغال و در نتیجه افزایش درآمد زایی افراد پس از آزادی از زندان به منظور کاهش آمار ارتکاب مجدد جرم را فراهم نماید .
در پایان این جلسه اعضای شرکت کننده با همراهی مدیر کل زندانهای استان از پروژه در حال احداث زندان شهرستان محلات بازدید نموده و در جریان روند اجرای این طرح قرار گرفتند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*