دیدار مدیران کل صدا و سیما و زندانهای استان مرکزی

دیدار مدیران کل صدا و سیما و زندانهای استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی در راستای توسعه و تقویت بخش اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و اثر گذاری موثر بر افکار عمومی جامعه با هدف کمک به اولویتها و برنامه های آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد و همچنین فعالیتهای اصلاحی و تربیتی زندانها و استفاده از ظرفیتهای موجود رسانه ملی در این مسیر نشست مشترک مدیر کل زندانهای استان و مدیرکل صدا و سیمای استان  در محل صدا وسیما برگزار شد.

در این نشست مدیر کل زندانهای استان مرکزی ضمن تشریح وضعیت موجود زندانهای استان از نظر ساختار های خدماتی و اجرایی ، علل وقوع برخی جرایم با نگرش و نگاه اجتماعی و همچنین بحث اطلاع رسانی و فرهنگی سازی در جهت کمک به آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد پرداخت .
فلاحتی مطلق با اشاره به اینکه علت وقوع بسیاری از جرایم و همچنین وقوع مجدد جرم خصوصاً در بین قشر جوان جامعه بیکاری و مشکلات اقتصادی افراد می باشد گفت : رسانه ملی میتواند نقش ارزنده ای در فرهنگ سازی و آگاه سازی افکار عمومی در جهت جذب افراد اصلاح شده و یا آزاد شده از زندان به منظور بازگشت سلامت آنها به کار ، فعالیت و زندگی سالم اجتماعی ایفا نماید .
مدیر کل زندانهای استان مرکزی ضمن تقدیر از همکاری نزدیک و اثر بخش مجموعه صدا وسیمای استان با اداره کل زندانها و ستاد دیه یکی از اهداف این تعامل دو سویه را بررسی هرچه بیشتر آسیب‌های اجتماعی ناشی از حبس محکومان بدهکار و راه‌های جلوگیری از وقوع جرائم غیرعمد توسط کارشناسان به صورت زنده عنوان نمود تا علاوه ‌بر آموزش عمومی‌و اطلاع‌رسانی در زمینه انفاق، کمک و دستگیری نیازمندان، فرصتی برای فرهنگ‌سازی اجتماعی بصورت فراگیر به وجود آید .
علی عباس فلاحتی مطلق ضمن تقدیر از مجموعه تلاشگر شبکه استانی آفتاب که زمینه این امر مهم را فراهم نموده اند ابراز امید واری کرد تا بعد از این نیز با کمک های مردم خیر و نیک اندیش استان بهره برداری مادی و معنوی خوبی جهت کمک به آزادی زندانیان و رفع مشکلات خانواده های آنها امکان استفاده از ظرفیتهای ارزشمند رسانه استانی فراهم گردد.
مدیر کل صدا و سیمای استان مرکزی نیز با تشریح بخشی از آسیبهای اجتماعی موجود و ضرورت توجه دستگاههای مرتبط با حوزه های آموزش و فرهنگ در جامعه بحث پیشگیری از وقوع جرم را از جمله برنامه های اولویت دار رسانه ای ملی عنوان نمود .
داریوش دبیقی در ادامه افزود : ظرفیت صدا و سیما بیشتر از وضعیت فعلی است که برای توسعه این بخش می بایست دستگاه قضایی استان و سازمان های مرتبط و خصوصا ستاد دیه زمینه و فضای همکاریها را فراهم نموده و با طرح موضوعات مختلف حقوقی و اجتماعی، معرفی کارشناسان مرتبط، مشارکت در ساخت برنامه های مستند اعم از فیلم و مصاحبه، انعکاس اخبار، در اطلاع رسانی عمومی و آموزش آحاد جامعه همراهی در این حوزه داشته باشند..
وی در پایان ضمن اعلام آمادگی خود و همکاران شبکه استانی آفتاب استان مرکزی در جهت پیشبرد ماموریتهای اداره کل زندانها و مجموعه های همتراز با خدمات آن در استان، ضمن اعلام این مطلب که با برنامه ریزی و هماهنگی لازم بخشی از ظرفیت ویژه شبکه آفتاب به بحث کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اختصاص خواهد یافت اظهار امیدواری کرد که نتیجه این همکاری و تعامل مشارکت بیشتر خیرین و نیکوکاران استان در جهت آزادی بخشی از محکومین جرائم غیر عمد از زندان باشد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*