رئیس کل دادگستری استان مرکزی : اولویت اصلی دستگاه قضایی حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری

در جلسه هیئت امنای نمایندگی ستاد رسیدگی به امو.ر دیه زندانیان نیازمند بدهاکار استان مرکزی که با حضور اعضا در محل دادگستری کل استان برگزار شد نتیجه کمکهای خیرین استان به آزادی زندانیان غیر عمد اعلام شد.


در ابتدای این جلسه محمد حسن حسین بیگی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی به ارائه آماری از عملکرد ستاد دیه استان در سال ۹۸ و همچنین گزارش تفصیلی جشن های گلریزان غیر حضوری سال جاری پرداخت .
در ادامه رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی ضمن ابراز خرسندی از عملکرد ستاد دیه استان و همچنین تقدیر وتشکر از اقدامات صورت پذیرفته سال گذشته و همچنین تلاش و برنامه های خوب و ابتکاری انجام شده در جذب کمکهای خیرین در سال ۹۹ به بیان نکاتی در خصوص ضرورت تبیین و اشاعه فرهنگ صلح و سازش وهمچنین آگاه سازی مردم نسبت به قوانین و مقررات و همچنین تشریح گروه های جرمی و جرائم غیر عمد با استفاده از تاثیر گذاری رسانه ملی در حوزه آموزش و اطلاع رسانی از طریق سیمای استان پرداخت .
حجت الاسلام موسوی  یکی از اولویت های اصلی دستگاه قضایی استان را پیگیری وضعیت زندانیان بلاتکلیف و همچنین کمک به آزادی زندانیان واجد شرایط عنوان نمود و از مسئولین ستاد دیه خواست توجه به آزادی هر چه سریعتر زندانیان با مبالغ بدهی پایین را در اولویت کاری خود قرار دهند .
رئیس هیئت امناء نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی با تشریح دستورالعمل های ابلاغی رئیس قوه قضائیه مبنی بر ضرورت حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری، کمک مجموعه قضایی استان و زندانها به حل مشکلات قضایی زندانیان و … را مورد تاکید قرار داد .
حجت الاسلام اکبری سرپرست زندانهای استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: کمک به زندانیان خصوصاً جرایم غیر عمد وظیفه انسانی و اخلاقی کلیه قشرهای اجتماعی و دستگاه های حمایتی بوده و با کمک به آزادی این افراد از زندان بار سنگینی از دوش خانواده این افراد که در معرض آسیب های اجتماعی قرا دارند برداشته شده و کمکی نیز به حل مشکلات شکات پرونده آنها خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*