ضرورت ارتقاء و توانمند سازی شغلی زندانیان و خانواده آنها

سومین جلسه کارگروه اشتغال و حرفه آموزی و فرهنگی تربیتی زندانهای استان مرکزی در سال جاری با حضورمعاون سلامت ،مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان اراک ،  مدیر بنیاد تعاون و حرفه آموزی زندانیان استان و روسای ستادی عضو این کارگروه  برگزار شد.

 بر اساس این گزارش در این جلسه  سرپرست  زندانهای استان ضمن تبریک اعیاد و آرزوی موفقیت برای کلیه تلاشگران عرصع اصلاح و تربیت ضرورتها و اولویتهای اصلی در بخش های اشتغال و حرفه آموزی برنامه های فرهنگی و تربیتی تشریح نمود .

علی اسلام خواه با اشاره به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری  مبنی بر جهش تولید استفاده حد اکثری از کلیه ظرفیت های موجود اعم از نیروی کار و فضا و امکانات در اختیار زندانها را برگ برنده تحقق این امر در زندانها عنوان نمود .

سرپرست  زندانهای استان مرکزی در بخش انجمن ها به ضرورت حمایت از ایجاد اشتغال برای خانواده زندانیان به منظور توانمند سازی و استقلال مالی و اقتصادی آنها در جهت کاهش وابستگی به انجمن و کاستن از آسیب های اجتماعی این جامعه هدف تاکید نمود .

اسلام خواه با اشاره به وضعیت حساس موجود کل جامعه با توجه به شیوع بیماری کرونا افزود: تغییر روش های کاری و ایجاد ظرفیت های جدید متناسب با وضع موجود در زندانها و در کنار آن رعایت اصولی دستورالعمل های بهداشی  عامل مهمی در ادامه روند برنامه های اجرایی بوده و تغییر  توسعه علمی و عملی اشتغال مولد برای جامعه هدف سازمان ، ارتقاء وضع موجود اشتغال مولد زندانیان  از نظر کیفیت  وبهره وری بهینه ، ارتقاء وضعیت پرداخت حقوق و دستمزد و کاربردی شدن آموزش های فنی و حرفه ای با رویکرد اشتغال محور، بازار محور  و زود بازده شغلی مورد تاکید میباشد .

وی همچنین بررسی طرح امکان مشارکت زندانیان در تولید و بهره مندی سهمی از سود مشارکت را در راستای افزایش بهره وری ، افزایش انگیزه کاری و همچنین اتقاء و بهبود سطح معیشت آنها را پیشنهاد نمود .

در ادمه این جلسه در خصوص نحوه ادامه برنامه های حوزه های اشتغال و حرفه آموزی و فرهنگی  وتربیتی زندانها استان بحث و تبادل نظر به عمل آمد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*