ضرورت ارتقاء کیفیت در آموزشهای قرآنی زندانیان

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی مدیران کل اداره زندانها و اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان طی جلسه ای مشترک در اداره کل اوقاف استان با حضور روسای زندانها و مسئولین فرهنگی دو اداره کل به بحث و تبادل نظر در حوزه مسائل آموزشی و تربیتی زندانیان در راستای تفاهم نامه منعقده بین دو دستگاه پرداختند .

فلاحتی مطلق در این دیدار با تقدیر از همکاری مجموعه اداره کل اوقاف و امور خیریه با اداره کل زندانها و تلاش گسترده مربیان معرفی شده توسط این اداره کل به زندانهای استان گفت: با توجه به اینکه جامعه هدف زندانها را گروه مجرمین یا هنجار شکنان جامعه تشکیل میدهند بهتر است آموزش امور دینی و قرآنی در زندانها با محوریت روحانیون انجام شود و در همین راستا زندانها نیازمند ایده ها ،تفکرات و تخصص روحانیون و دستگاههای مرتبط با حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت هستند .
وی همچنین با تاکید بر این موضوع که وظیفه همه متولیان امور فرهنگی تلاش در جهت رشد و اعتلای فرهنگ قرآن کریم بوده و عمل به محتوای غنی کلام وحی در بین زندانیان به عنوان آسیب دیدگان اجتماعی نیازمند کمک و توجه بیشتر مسئولین و متولیان امر میباشد .
به گفته مدیر کل زندانهای استان مرکزی جدیت و تلاش معلمین قرآن و نهج البلاغه در عرصه آموزش زندانها اثرات خود را در جامعه هدف زندان خواهد گذاشت و در این راستا اولویت نتیجه محوری و ارتقاء کیفیت آموزشی باید در دستور کار قرار گیرد .
در ادامه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی نیز ضمن تقدیر از اقدامات ارزنده مدیر کل و مجموعه کارکنان زندانهای استان درحوزه فعالیتهای قرآنی و فرهنگی تربیتی ایجاد زمینه های جهت ارتقاء وضع موجود و افزایش سطح همکاری در جهت کمک به اجرای طرح های اصلاحی و تربیتی زندانها با محوریت قرآن کریم، اجرای این برنامه ها در زندانها را با توجه وجود جمعیت هدف مشخص و ظرفیت جمعیت انسانی مستعد بسیار مهم عنوان نمود.
سلطانی با بیان این مهم که اولویت کار در زندانها نه فقط وظیفه اداری که یک تکلیف بوده و مربیان اعزامی اداره کل اوقاف به زندانها باید با تمام توان کلیه رشته های آموزش قرآ ن کریم را در برنامه کاری خود قرار دهند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*