ضرورت توسعه همکاری جهت ارتقاء کیفیت آموزشهای قرآنی زندانیان

ضرورت توسعه همکاری جهت ارتقاء کیفیت آموزشهای قرآنی زندانیان

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی مدیران کل اداره زندانها و اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان طی جلسه ای مشترک در اداره کل اوقاف استان به بحث و تبادل نظر در حوزه مسائل آموزشی و تربیتی زندانیان در راستای تفاهم نامه منعقده بین دو دستگاه پرداختند .

فلاحتی مطلق در دیدار با دلاوری مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ضمن  تقدیر از همکاری مجموعه اداره کل اوقاف و امور خیریه  با اداره کل زندانها و تلاش گسترده مربیان معرفی شده توسط این اداره کل به زندانهای استان گفت: با توجه به اینکه جامعه هدف زندانها را گروه مجرمین یا هنجار شکنان جامعه  تشکیل میدهند  بهتر است آموزش امور دینی و قرآنی در زندانها  با محوریت  مربیان شاخص و صاحب ایده های نو و اثر گذار  انجام شود .
 وی همچنین با تاکید بر این موضوع که وظیفه همه متولیان امور فرهنگی تلاش در جهت رشد و  اعتلای فرهنگ قرآن کریم بوده و عمل به محتوای غنی کلام وحی در بین زندانیان به عنوان آسیب دیدگان اجتماعی نیازمند کمک و توجه بیشتر مسئولین و متولیان امر میباشد .
در ادامه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی نیز ضمن تقدیر از  اقدامات ارزنده مدیر کل و مجموعه کارکنان زندانهای استان  درحوزه فعالیتهای قرآنی و فرهنگی تربیتی ایجاد زمینه های جهت ارتقاء وضع موجود و افزایش سطح همکاری در جهت کمک به اجرای طرح های  اصلاحی و تربیتی زندانها با محوریت قرآن کریم، اجرای این  برنامه ها در زندانها را با توجه وجود جمعیت هدف مشخص و ظرفیت جمعیت انسانی مستعد بسیار مهم عنوان نمود.
دلاوری با بیان این مهم که اولویت کار در زندانها یک تکلیف  بوده و  مربیان اعزامی اداره کل اوقاف به زندانها باید با تمام توان کلیه رشته های آموزش قرآ ن کریم  را در برنامه کاری خود قرار می دهند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*