ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عمومی جهت کمک به زندانیان جرایم غیر عمد

ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عمومی جهت کمک به زندانیان جرایم غیر عمد
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی جلسه هماهنگی و توجیهی برگزاری جشنهای گلریزان ستاد دیه در استان مرکزی با حضور مدیرکل، معاون و مسئولین اداره کل زندانها ، مدیر نمایندگی ستاد دیه و روسای و مددکاران زندانهای استان برگزار شد .


در ابتدای این جلسه محمد حسن حسین بیگی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی به ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه استان در سال ۹۷ از نظر میزان کمکهای خیرین و تعداد آزادی زندانیان و همچنین تشریح شیوه نامه جدید ابلاغی ستاد دیه کشور در خصوص نحوه کمک به زندانیان جرایم غیر عمد پرداخت .
حسین بیگی همچنین با اشاره به نزدیکی بودن ماه مبارک رمضان و لزوم برگزاری آیین جشن گلریزان در این ایّام ، ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل صدا و سیمای استان در تهیه و پخش برنامه زنده تلوزیونی با محوریت مددجویان جرائم غیر عمد در سالهای گذشته بازخوردهای اثر بخش و ثمرات ارزشمند این همکاری را مورد توجه قرار داد.
در ادامه مدیر کل زندانهای استان مرکزی با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت سید الشهدا (ع) و همچنین روز پاسدار با محکوم نمودن اقدام خصمانه دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، جایگاه مهم و حیاتی سپاه را در دفاع از حریم امنیت کشور ستودنی و غیر قابل انکار عنوان نمود .
فلاحتی مطلق همچنی ضمن ابراز خرسندی از عملکرد ستاد دیه استان و همچنین تقدیر وتشکر از اقدامات صورت پذیرفته در جشن گلریزان سال گذشته به ارائه نکاتی در خصوص ضرورت تبیین و اشاعه فرهنگ صلح و سازش وهمچنین آگاه سازی مردم جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد با استفاده از قدرت نفوذ و تاثیر گذاری رسانه ملی در حوزه آموزش و اطلاع رسانی پرداخت .
علی عباس فلاحتی مطلق با تقدیر از تعامل گسترده و اثر بخش مجموعه قضایی استان با اداره کل زندانها و ستاد دیه در کلیه ابعاد افزود : کمک به زندانیان خصوصاً جرایم غیر عمد وظیفه انسانی و اخلاقی کلیه قشرهای اجتماعی و دستگاه های حمایتی بوده و بار سنگینی از دوش خانواده این افرادکه در معرض آسیبهای اجتماعی قرا دارند برداشته خواهد داشت.
وی همچنین با اعلام اینکه در حال حاضر تعداد ۱۹۰ نفر از مددجویان جرائم غیر عمد شامل دیه ناشی از تصادفات رانندگی و حوادث کارگاهی ، محکومیت های مالی ، مهریه و نفقه در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند از مردم خیّر و نوعدوست استان مرکزی خواست تا با واریز کمکهای نقدی خود به حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ به شماره کارت ۸۲۰۷- ۹۹۸۵-۹۹۱۸- ۶۰۳۷ بانک ملی ایران و یا حساب ۶۰۲۰۰۶ بانک کشاورزی به نام ستاد دیه استان مرکزی زمینه آزادی این افراد را فراهم نمایند .
در پایان این نشست در خصوص هر چه بهتر برگزار شدن جشنهای گلریزان سال جاری در ماه مبارک رمضان بحث و تبادل نظر به عمل آمد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*