مراسم تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان مرکزی برگزار شدمراسم تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان مرکزی با حضور سردار ایزد خواه پیما ، فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور برگزار شد .

در این مراسم ابتدا مدیر کل زندانهای استان مرکزی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و خیر مقدم میهمانان حاضر در جلسه نظم و امنیت حاکم در زندانها را حاصل تلاش و کوشش نیروهای یگان حفاظت بر شمرد و اظهار داشت در مجموعه زندانهای استان نظم ، امنیت مطلوبی حاکم است و کارکنان زندانهای استان نیز با مراجع و مسئولین قضایی و نیروهای انتظامی تعامل نزدیک و سازنده ای دارند و با توجه به اینکه رسالت اصلی سازمان زندانها اصلاح وتربیت مدجویان میباشد تحقق این رسالت ممکن نیست مگر در سایه تأمین امنیت پایدار و فراهم نمودن زیر ساختهای تأمینی و روانی لازم که این وظیفه خطیر را یگانهای حفاظت به عهده دارند .

فلاحتی مطلق در ادامه گفت: دستگاه قضایی ، نیروی انتظامی و سازمان زندانها سه رکن مهم امنیت و آرامش در جامعه اند که البته سازمان زندانها وظیفه اش صرف نگهداری مجرمین ومحکومین نیست بلکه با شعار اصلاحی و تربیتی درچرخه امنیت جامعه نقش به سزایی ایجاد میکند و هدف همه کارکنان اصلاح شخصیت و رفتار مجرمین در زندانهاست که اگر امنیت و آرامش در زندانها حکم فر ما نباشد کار اصلاحی زندانیان به نتیجه نخواهد رسید و وظیفه یگان حفاظت در این مسیر بسیار مهم و حیاتی بوده و یکی از ضرورتهای مهم در این بخش تخصصی سازی و کادر بندی فنی نیروها بوده که این مهم در دستور کار اداره کل زندانهای استان مرکزی قرار دارد .
در ادامه فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز با گرامیداشت یاد شهدای میهن اسلامی گفت :سازمان زندانها از دستگاه های حساس در بخش امنیت اجتماعی بوده و ضرورت همکاری بین بخشی با این مجموعه از سوی فرماندهی انتظامی استان در اولویت کاری قرار دارد.
سردار مفخمی شهرستانی آموزش و تربیت نیروهای کارآمد و آگاه سازی دقیق و درست را از راهکارهای اساسی ایجاد یگان انتظامی و امنیتی مقتدر و با صلابت برشمرد و بر ضرورت نظارت بر ارکان انتظامی و اشراف اطلاعاتی در مسیر تحقق اهداف نهایی امنیت زندانها توصیه نمود.
فرمانده انتظامی استان مرکزی انتخاب افسران مجرب و با تجربه با سابقه عملیاتی و اطلاعاتی برای یگان حفاظت زندانهای استان را از دلایل مهم این امر اعلام نمود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور نیز با تشریح اهداف ، تاریخچه شکل گیری و رسالت یگان حفاظت در کشور فلسفه تشکیل آن را اجرا و پیگیری اهداف انتظامی و کمک به برقراری نظم و امنیت در جامعه برشمرد.
سردار ایزد خواه با اشاره به برخی از وظایف یگانهای حفاظت از جمله حفاظت اماکن ، اعزام و بدرقه ، بازرسی های اولیه ، تعامل با نیروهای انتظامی را به عنوان راهبردی اساسی در امورات یگان دانست و خاطر نشان کرد به همین منظور در جهت هماهنگی هر چه بیشتر بین نیروهای انتظامی و یگان حفاظت زندانها طرح های مشترک در قالب مانور با حضور نیروهای یگان و انتظامی در زندانهای کشور برگزار شده است .
فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت نیروهای یگان حفاظت و مراقبین در انجام امورات محوله نهایت دقت را داشته باشند و در جهت استقرار نظم و امنیت در زندان با نظارت مسئولین ذیربط از هیچ گونه تلاش و کوششی دریغ نورزند . وی ارائه برنامه های آموزشی مداوم به کارکنان در انجام امورات زندانبانی از جمله اعزام و بدرقه بسیار مؤثر می باشد و فرماندهان یگان حفاظت نیز باید به مسئله آموزش نیروهای تحت الامر را ضروری و مهم عنوان کرد و همچنین استفاده از ابزار ، امکانات و تجهیزات الکترونیک و شیوه های نوین در زندانبانی را ضروری خواند و اظهار داشت با گسترش فناوری پیشرفته حفاظت فیزیکی زندانها و استفاده از سیستمهای هوشمند میتوان ضمن ارتقاء کیفیت خدمات دهی و ضریب امنیتی کمبودهای موجود در بخش نیروی انسانی را به نحو چشمگیری جبران نمود.
وی همچنین با اشاره به ماموریتهای اصلی یگان حفاظت و نقش آن در سازمان زندانها گفت: سازمان زندانها در بین دیگر یگانهای حفاظت موجود مهمترین یگان امنیتی را در دست دارد که در این یگان با توجه به وظیفه ذاتی که دارد کار های مهم و خوبی برای حفظ امنیت بیش از پیش در زندانهای کشور انجام داده است ،وی یگان حفاظت سازمان زندانها را از نظر نیرو بزرگترین یگانهای کشور دانست وافزود: از آنجائیکه این یگان حساسترین ومهمترین وظیفه را در بین یگانهای مستقر در نهادها و سازمانهای کشور دارست با بیست وشش وظیفه عریض ترین نهاد نیز به شمار می آید .
سردار ایزد خواه گفت:در شرایط خاص یگان حفاظت زندان می بایست تحت امر وفرماندهی نیروی انتظامی از نظر عملیاتی عمل نماید که با تعامل ، همکاری و تفاهم و با بروز رسانی طرحها ، مانورها ،کارها و بر نامه های پیش بینی شده یگان که همان حفظ امنیت ، آسایش و بر قراری نظم در زندانها می باشد میسر خواهد شد.
وی همچنین ضمن تاکید بر توجه به امور رفاهی و آموزشی سربازان وظیفه بر ضرورت دقت نظر هر چه بیشتر در رسیدگی به کلیه مشکلات موجود آنها با هدف کاهش آسیبهای وارده به این قشر جوان وآسیب پذیر تاکید ویژه نمود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در پایان ضمن بازدید از بخشهای مختلف و پروژه های در حال اجرای استان با تقدیر از اقدامات خوب و ارزنده در حال انجام و موفقیت ها و شتاب قابل توجه امور اجرایی اداره کل زندانهای استان مرکزی در زمینه های مختلف توفیقات حاصله و تفاوت فاحش وضع موجود نسبت به دیگر زندانهای کشور را نتیجه تلاش ها و خدمات ارزنده مدیرکل و کارکنان متعهد زندانهای استان دانسته و از کلیه اقدامات انجام شده تقدیر و تشکر نمود.

در خاتمه این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از خدمات چند ساله سرهنگ داود کاظمی آهویی ، سرهنگ صفر علی روشنایی طی حکمی از سوی فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور بعنوان فرمانده جدید یگان حفاظت زندانهای استان مرکزی منصوب شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*