نشست مشترک سرپرست اداره کل زندانها و مدیر کل سازمان فنی و حرفه ای استان مرکزی

 


به منظور ایجاد تفاهم ، تعامل و همکاری هر چه بیشتر مابین اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی و تقدیر از خدمات مربیان فنی و حرفه ای شاغل در زندانها جلسه مشترک مسئولین این دو اداره کل در محل اداره کل فنی وحرفه ای استان برگزار شد .

در این نشست ابتدا سرپرست زندانهای استان مرکزی ضمن تقدیر از همکاری نزدیک و صمیمانه مجموعه مدیریت و مراکز آموزش تخصصی سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان در برگزاری دوره های آموزشی زندانها گفت : طی سالهای گذشته تعامل و همکاری بسیار خوبی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان زندانها به منظور ارائه دوره های آموزشی به زندانیان که با هدف اصلاح و تربیت و بازگشت سعادتمندانه آنها به زندگی اجتماعی انجام می گیرد، وجود داشته که در استان مرکزی نیز این مهم به خوبی محقق شده است .

حجت الاسلام اکبری بااشاره به اهمیت و ضرورت آموزشهای ارائه شده در زندانها و تأثیرات شگرف آن در بازتوانی اجتماعی و باز سازگاری فکری آنها در مسیر بازگشت به زندگی سلامت گفت : زندانیان اکثرًا نسل جوان جامعه بوده و به عنوان سرمایه عظیم انسانی با استعداد و توانایی خود ظرفیت ارزشمندی در کمک به توسعه و پیشرفت جامعه هستند و ضروری است با ایجاد زمینه های اشتغال پایدار و درآمد زا با کمک آموزشهای فنی و حرفه ای زمینه عدم بازگشت مجدد آنها به چرخه جرم فراهم گردد .

در ادامه مدیر کل سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی ضمن تقدیر از همکاری مشترک بین دو اداره کل هدف از این نشست را تلاش در جهت کمک به رفع بخشی از مشکلات آسیب دیدگان اجتماعی در زندان عنوان نمود .

« مهندس جلیلوند » ضمن تاکید بر ضرورت تغییر نوع نگاه موجود به اموزش زندانیان در راستای ثمر بخشی هر چه بهتر و هدفمندی صحیح در مسیر ارائه خدمت به قشری نیازمند حمایت که امانتی مهم از جامعه انسانی است گفت : مجموعه کارگاه های تولیدی و اشتغال موجود در زندانها زمینه و ظرفیت مهم و اثر بخشی در تقویت بخش آموزش فنی و حرفه ای و کیفی سازی آموزشها بوده که با بهره گیری درست از این ظرفیت میتوان زمینه اشتغال بسیاری از زندانیان را پس از آزادی از زندان فراهم نمود .

در این نشست همچنین درخصوص مباحث متعددی از جمله کمک به تجهیز کارگاه های حرفه آموزی زندانها، ارتقاء سطح آموزش مددجویان و تسهيل در ارائه خدمات و بهره گیری از ظرفیتها و امکانات موجود در زندانها با اولویت توجه به سلامت زندانیان و رعایت کامل دستورالعمل های ابلاغی توسط کارشناسان حاضر در جلسه بحث و تبادل نظر گردید .

در پایان لوح تقدیر سرپرست اداره کل زندانهای استان مرکزی به پاس همکاری مداوم مجموعه اداره کل فنی و حرفه ای استان تقدیم مسئولین و مربیان این اداره کل شد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*