نشست مشترک مدیران اداره کل زندانها و سازمان فنی و حرفه ای استان مرکزی

نشست مشترک مدیران اداره کل زندانها و سازمان فنی و حرفه ای استان مرکزی
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی به منظور ایجاد تعامل و همکاری بیشتر فی مابین اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای این استان جلسه مشترک مدیران کل این دو دستگاه در محل سالن جلسات اداره کل فنی و حرفه ای استان برگزار شد .


در این نشست که معاونین و روسا و مسئولین دو اداره کل نیز حضور داشتند ابتدا سرپرست دفتر اشتغال و حرفه آموزی اداره کل زندانها و رئیس مرکز آموزش سازمان فنی و حرفه ای به ارائه گزارش آماری و توصیفی وضعیت موجود همکاری بین دو دستگاه در سال جاری پرداختند .
در ادامه مدیر کل سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی ضمن خیر مقدم و تقدیر از همکاری خوب دو مجموعه در برگزار دوره های آموزشی زندانیان گفت : طی سالهای گذشته تعامل و همکاری خوبی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازما ن زندانها به منظور ارائه دوره های آموزشی به زندانیان که با هدف اصلاح و تربیت و بازگشت آنها به زندگی اجتماعی انجام می گیرد، وجود داشته که در استان مرکزی نیز این امر مهم به خوبی محقق شده است .
« مهندس شاه محمدی » در ادامه افزود : مجموعه کارگاه های تولیدی و اشتغال موجود در زندانها زمینه و ظرفیت مهم و اثر بخشی در تقویت بخش آموزش فنی و حرفه ای و کیفی سازی آموزشها بوده که با بهره گیری درست از این ظرفیت میتوان زمینه اشتغال بسیاری از زندانیان را پس از آزادی از زندان فراهم نمود .
وی همچنین افزود : مهارت آموزی در زندانها با رویکرد ایجاد اشتغال و فراهم نمودن کسب درآمد برای زندانیان صورت می گیرد و با توجه به اینکه همکاری خوبی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان و مجموعه اداره کل زندانها وجود دارد عزم این سازمان بر ارتقاء هرچه بیشتر این همکاری ها از نظر کمی و کیفی و رفع نواقص و محدودیت های موجود در حد ظرفیت ممکن معطوف خواهد بود.
در ادامه مدیر کل زندانهای استان مرکزی ضمن تقدیر از میزبانی اداره کل فنی و حرفه ای با اشاره به اهمیت آموزشهای ارائه شده و اولویت مهم سازمان زندانها در توسعه این آموزشها با توجه به تأثیرات شگرف آن در بازتوانی اجتماعی و باز سازگاری فکری آنها در مسیر بازگشت به زندگی و ایجاد شغل و تولید خدمات و درآمد در جامعه گفت : گروه مجرمین که اکثرًا نسل جوان جامعه بوده که نیازمند حمایت بوده و به عنوان سرمایه عظیم انسانی دارای استعداد و ظرفیت ارزشمندی در کمک به پیشرفت جامعه می باشند و ضروری است با ایجاد زمینه های اشتغال پایدار و درآمد زا با کمک پاموزشهای فنی و حرفهای زمینه عدم بازگشت مجدد آنها به چرخه جرم و به تبع آن به زندان فراهم گردد .
در این نشست همچنین درخصوص مباحث متعددی با هدف تسهيل در ارائه خدمات و بهره گیری از ظرفیتها و امکانات موجود در زندانها توسط کارشناسان حاضر در جلسه بحث و تبادل نظر گردید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*