نشست مشترک مسئولین فنی و حرفه ای ، کمیته امداد و زندانهای استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی  نشست مشترک مسئولین اداره کل زندانها، کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) ، سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان و مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اراک در محل اداره کل زندانهای استان برگزار شد .


در این نشست باهنر معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای استان مرکزی به ارائه گزارشی از وضعیت موجود موارد اجرا شده در تفاهم نامه اشاره نمود و گفت : نکات مهمی که در این راستا ضرو ت دارد مورد پیگیری و توجه قرار گیرد تبادل آمار و اطلاعات خانوارهای تحت پوشش جهت ارائه خدمات آموزشی و حمایتی، همکاری در برگزاری کارگا ههای آموزشی و توانمند سازی فکری و شغلی ، اعطای وامهای خود اشتغالی ، کمک به ادامه تحصیل فرزندان زندانیان بازمانده از تحصیل و …. میباشد .
جهانگیری معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان نیز با بیان ضرورت برگزاری همایش های آشنایی با کسب و کار گفت : در سال گذشته ۳ همایش با همکاری دستگاه های همکار تفاهم نامه برگزار شده که باید ضمن تکرار این همایش ها در زمینه اثر گذاری و کیفی سازی نتایج آن که منجر به توانمند سازی شغلی و کاهش وابستگی اقتصادی خانواده مددجویان شود کار بیشتر و اثر بخش تری صورت پذیرد .
وی همچنین از آمادگی سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان به منظور کمک به تحقق این امر مهم و همچنین کمک به ادامه تحصیل زندانیان ثبت نام شده در مرکز دانشگاه علمی وکاربردی فنی و حرفه ای و دانش آموزان مدرسه بزرگسالان زندان در رشته های کار و دانش با استفاده از کلیه ظرفیتها و امکانات این سازمان خبر داد.
در پایان در خصوص نحوه اجرای تفاهم نامه فی مابین دستگاه های مذکور جهت کمک به خانواده های مددجویان نیازمند بحث و تبادل نظر به عمل آمده و توافقاتی در حیطه های توانمند سازی شغلی خانواده مددجویان توسط دستگاه های مرتبط حاصل شد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*