هزینه های پیشگیری فراتر و اثر گذار تر از هزینه های درمان

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی پنجمین  جلسه شورای اداری زندانهای استان با حضور روسای ستادی و زندانهای این استان به میزبانی اردوگاه کاردرمانی استان برگزار شد.

در این جلسه  ابتدا با تشریح کارشناس هنری اداره  کل زندانهای استان در خصوص شرکت گروه نمایش این استان در جشنواره تئاتر زندانهای کشور به میزبانی استان تهران و کسب مقام اول این جشنواره توسط  گروه اعزامی استان مرکزی از هنرمندان و عوامل این امر با اهدای لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد .

در ادامه پس از پیگیری مصوبات جلسه قبلی این شورا و همچنین ارائه گزارش و بیان مسائل و مشکلات توسط روسای زندانهای تابعه و روسای ستادی اداره کل، مديركل زندانهای استان ضمن اشاره به اتفاقات پیش آمده در کشور و تلاش و فرصت طلبی دشمنان در آسیب رساندن به امنیت جامعه و وحدت ملی  و همچنین تقدیراز تلاشگران عرصه تامین امنیت در کلیه دستگاه ها و نهادهای انتظامی و… کشور وظیفه سربازان عرصه اصلاح و تربیت را خطیر و مهم عنوان نمود .
علی عباس فلاحتی مطلق ضمن تقدیر از نتایج ارزشمند برنامه های فرهنگی و تربیتی در حال اجرای زندانهای استان در حوزه های قرآنی، هنری ، آموزشی و … مددجویان احیا شده به واسطه کلام وحی و هنر نمایش را بازخورد و ثمره مهم این برنامه ها  در مسیر احیای انسانهای به خطا رفته دانست و افزود: بسیاری از  این افراد از جامعه طرد شده و از کمترین جایگاه اجتماعی برخوردار نبودند و این موفقیت ها نتیجه جوشش اعتقادی همکاران زحمتکش زندانها است و اجر معنوی چنین کار ارزشمندی برای کلیه تلاشگران عرصه اصلاح و تربیت در پیشگاه خداوند متعال محفوظ خواهد بود  .

رئیس شورای اداری زندانهای استان مرکزی در ادامه با اشاره به خاص بودن محیط کار زندانها از کلیه مسئولین زندانهای استان خواست تا نگاه انها در مجموعه زندان نگاهی اسلامی و انسانی  و همراه با  خوشرویی و دلسوزی پدرانه باشد و با بهره گیری از تمام امکانات و ظرفیتهای موجود اعم از فکری  و معنوی و …  عاملی مهم و اثر بخش در پیشرفت و ارتقاء کیفیت امور برنامه های اجرایی حوزه اصلاح و تربیت مددجویان ایجاد نمایند .
وی همچنین با  توجه دادن روسای زندانها و ستاد اداره کل  بر افزایش هر چه بیشتر تعامل با دستگاه قضایی در جهت حل مشکلات زندانیان و خانواده های آنان  و کاهش جمعیت کیفری زندانها  بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به مقوله آموزش زندانیان در کلیه حوزه ها اعم از کلاسیک و غیر کلاسیک تاکید نمود .

مدیر کل زندانهای استان مرکزی در پایان با اشاره به این مطلب که هزینه های پیشگیری فراتر و اثر گذار تر از هزینه های درمان است گفت : قشر های آسیب پذیر تر جامعه هدف زندانها از جمله نوجوانان ، جوانان ، زنان و سربازان وظیفه باید مورد توجه و رسیدگی خاص و مداوم باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*