هشتیمن جلسه هیئت اجرایی ستاد دیه استان مرکزی برگزار شد

هشتیمن جلسه هیئت اجرایی ستاد دیه استان مرکزی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی  هشتمین جلسه هیئت امناء ستاد دیه در سال ۹۸ در محل اداره کل دادگستری این استان به ریاست عبداللهی رئیس کل دادگستری استان و رئیس هیئت مدیره این ستاد و با حضور اعضا در محل دفتر رئیس کل دادگستری برگزار شد .

در ابتدای این جلسه محمد حسن حسین بیگی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه استان  از  ابتدای سال ۹۸ پرداخت .
وی تعداد مددجویان آزاد شده در سال ۹۸ را ۷۵  نفر  اعلام نمود و افزود :با تلاش مددکاران و کمیته های صلح و سازش مستقر در ستاد دیه و زندانهای تابعه کار  رسیدگی به  پرونده  زندانیان واجد شرایط استفاده از تسهیلات ستاد دیه بصورت مداوم در دست پیگیری  میباشد .
در ادامه رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان ضمن ابراز خرسندی از عملکرد ستاد دیه استان و همچنین تقدیر وتشکر از اقدامات صورت پذیرفته به ارائه نکاتی در خصوص ضرورت تبیین  و اشاعه فرهنگ صلح و سازش  وهمچنین آگاه سازی مردم نسبت به قوانین و مقررات و مسئولیتهای مدنی  و قانونی و  همچنین تشریح گروه های جرمی و جرائم غیر عمد با استفاده از قدرت نفوذ و تاثیر گذاری رسانه ملی در حوزه آموزش و اطلاع رسانی از طریق ساخت فیلم های مستند و برنامه های تلوزیونی و پخش از سیمای استان پرداخت .
 به گفته مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی در این جلسه رسیدگی به پرونده ۲۰ زندانی واجد شرایط انجام و با بررسی کارشناسی به عمل آمده در خصوص این افراد اتخاذ تصمیم شد .
 حسین بیگی  همچنین با اعلام اینکه در حال حاضر تعداد ۱۸۰  نفر از مددجویان جرائم غیر عمد شامل دیه ناشی از تصادفات رانندگی  و حوادث کارگاهی ، محکومیت های مالی ، مهریه و نفقه در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند از مردم خیّر و نوعدوست استان مرکزی خواست تا با واریز کمکهای نقدی خود به حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ به شماره کارت ۸۲۰۷- ۹۹۸۵-۹۹۱۸- ۶۰۳۷ نزد بانک ملی ایران به نام ستاد دیه استان مرکزی زمینه آزادی این افراد را فراهم نمایند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*