یکی از تبعات زندانی شدن افراد بروز آسیب‌های اجتماعی برای خانواده آنهاست

یکی از تبعات زندانی شدن افراد بروزآسیب‌های اجتماعی برای خانواده آنهاست

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی جلسه کمیته تخصصی کاهش جمعیت کیفری با موضوع پیگیری رسیدگی به وضعیت زندانیان تحت قرار و در راستای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری در محل سالن جلسات قائم مقام دادگستری کل استان تشکیل شد .


این جلسه که با حضور «طاهری » قائم مقام رئبس کل دادگستری، دادستان مرکز استان ، مدیر کل زندانها ، رئیس دادگستری شهرستان اراک و روسای زندانهای اراک و اردوگاه تشکیل شد و مشکلات بخشی از زندنیان بصورت موردی طرح و مورد بررسی قرار گرفت.
قائم مقام دادگستری رئیس کل دادگستری استان مرکزی در این جلسه گفت : تعیین وضعیت زندانیان تحت قرار و پیگیری های متعدد در این زمینه نکته مورد تاکید دستگاه قضایی کشور است که به محاکم قضایی نیز توصیه گردیده که در این خصوص همکاری و اهتمام لازم را به عمل آورند و پیگیری های به عمل آمده طی دو سال گذشته نتایج خوبی در کاهش این آمار در زندانهای استان به همراه داشته است و نمونه کاهش آمار زندانیان تحت قرار اردوگاه کاردرمانی به ۷/۷ درصد بنا به گزارش رئیس این اردوگاه بوده است.
طاهری در ادامه با اشاره به این نکته که آسیب ناشی از زندانی شدن افراد خطرات و آسیب‌های اجتماعی متعددی نیز برای خانواده آنها نیز در بر خواهد داشت تصریح کرد: تمامی مسئولان قضایی کمیته رسیدگی به وضعیت زندانیان تحت قرار با همکاری اداره زندان‌های استان مرکزی باید تلاش خود را به ‌منظور اجرای هر چه بهتر و کیفی‌تر دستورالعمل های ابلاغی به‌کار گیرند.
وی همچنین گفت: با اعطای امتیازات قانونی به زندانیان ضمن کمک به کاهش جمعیت کیفری زندانها ، زمینه استفاده بهینه از ظرفیتهای اصلاح و تربیت زندانیان و جذب آنان در برنامه‌های فرهنگی و تربیتی را افزایش دهیم.
در ادامه مدیرکل زندانهای استان ضمن تقدیر از همکاری خوب مجموعه قضایی استان در حوزه پیگیری رسیدگی به وضعیت زندانیان تحت قرار گفت : حبس های کوتاه مدت با ماندگاری کم باعث ایجاد تراکم در زندانها شده و با توجه به افزایش جمعیت کیفری زندانهای استان و ایجاد مشکلات متعدد از جمله کاهش فضای فیزیکی و دیگر ظرفیتهای لازم به نسبت جمعیت زندانیان و نقص در چرخه فرایند اصلاح و تربیت که جهت زندانیان حبس های بلند مدت طراحی شده است میگردد.
فلاحتی مطلق در ادامه با اشاره به کسب عنوان ۵ کاهش جمعیت کیفری درسطح کشور توسط زندانهای استان مرکزی تحقق این مهم را نتیجه پیگیری ، توجه و تعامل نزدیک مراجه قضایی استان با اداره کل زندانها عنوان نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*