۲۸۲۶ نفرموفق به اخذ گواهی مهارت فنی و حرفه ای در زندانهای استان استان مرکزی

در اجرای تفاهم نامه های مشترک و تعامل و همکاری اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی ۲۸۲۶ نفر در سال ۹۸ موفق به کسب گواهی مهارت شدند .

سرپرست زندانهای استان مرکزی و ضمن تقدیر از همکاری خوب و اثر بخش مجموعه مدیریت و مراکز آموزش تخصصی سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان در برگزار دوره های آموزشی جهت زندانیان گفت : طی سالهای گذشته تعامل و همکاری خوبی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان زندانها صورت گرفته و ارائه آموزشی های لازم به زندانیان که با هدف اصلاح و تربیت و بازگشت سعادتمندانه آنها به زندگی اجتماعی انجام می گیرد، وجود داشته که در استان مرکزی نیز این امر مهم به خوبی محقق شده است .
حجت الاسلام اکبری ضمن اشاره به اهمیت آموزشهای ارائه شده و اولویت مهم سازمان زندانها در توسعه این آموزشها با توجه به تأثیرات شگرف آن در بازتوانی اجتماعی و باز سازگاری فکری آنها در مسیر بازگشت به زندگی و ایجاد شغل و تولید خدمات و درآمد در جامعه گفت : در سال گذشته تعداد ۳۴۴۹ نفر در دوره های مختلف مهارت آموزس شامل ۴۰ رشته فنی شرکت نموده که ۲۸۲۶ نفر موفق به اخذ گواهی قبولی مهارت شدند و با توجه به اینکه این گروه مجرمین که اکثرًا نسل جوان جامعه و نیازمند حمایت بوده و به عنوان سرمایه عظیم انسانی ظرفیت ارزشمندی در کمک به پیشرفت جامعه می باشند ضروری است با ایجاد زمینه های اشتغال پایدار و درآمد زا با کمک آموزشهای فنی و حرفه ای زمینه عدم بازگشت مجدد آنها به چرخه جرم فراهم گردد .
سرپرست زندانهای استان مرکزی همچنین از ایجاد اشتغال در زمان تحمل محکومیت برای ۶۹۵ زندانی در رشته های صنعت ، خدمات ، کشاورزی ، صنایع دستی و .. در زندانهای استان خبر داد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*