۸۲ زندانی جرائم غیرعمد استان مرکزی مشمول تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان کشور 

مدير نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد  استان مرکزی از آزادی ۸۲ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد این استان  در راستای تفاهم نامه مشترک سازمان زندانها و بنیاد مستضعفان مبنی بر پرداخت بدهی زندانیان جرایم غیر عمد تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

«محمدحسن حسین بیگی» با اعلام این خبرگفت: مبلغ کل بدهی این مددجویان که شامل جرایم غیر عمدی دیه، مهریه ، نفقه  و بدهی مالی غیر کلاهبرداری بوده است ۲۶  میلیارد ریال بوده که با نهایی شدن پرونده این افراد و ارسال به مرکز جهت تایید نهایی بزودی از زندان آزاد خواهند شد .

به گفته حسین بیگی تا پایان تیر ماه  ۱۶۵ زندانی جرایم غیر عمد در زندانهای استان تحمل کیفر نموده  و با توجه به آزادی ۸ زندانی در هفته جاری و آزادی این ۸۲ زندانی با کمک بنیاد مستضعفان کشور کاهش آمار ۶۵ درصدی زندانیان جرایم غیر عمد در زندانهای استان را شاهد خواهیم بود .

به گفته مدير نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد  استان مرکزی از ابتدای سال جاری تاکنون  با تشکیل جلسات هیئت اجرایی نمایندگی ستاد دیه استان  جهت بررسی پرونده زندانیان واجد شرایط به ریاست رئیس کل دادگستری استان آمار آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در ۴ ماهه ابتدای سال جاری با احتساب ۸۲ نفر یاد شده به عدد ۱۳۴ نفر خواهد رسید.

وی در پایان  ضمن اعلام این خبر که هنوز تعدادی از  محکومین جرایم غیر عمد محکومیتهای تصادف و  دیه ، مهریه و نفقه، بدهی مالی غیر کلاهبرداری و… در زندانهای استان منتظر کمکهای خیرین هستند ، از مردم خیر و نوعدوست استان مرکزی خواست به منظور آزاد سازی زندانیان این افراد کمکهای نقدی خود را به شماره حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ به شماره کارت ۸۲۰۷- ۹۹۸۵-۹۹۱۸- ۶۰۳۷ نزد بانک ملی ایران واریز نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*